Home Gość oczekiwany – Bierzmowanie

Gość oczekiwany – Bierzmowanie

Gość oczekiwany – Bierzmowanie

21 maja podczas Mszy świętej o godz. 12.30 młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu był ks. Infułat Stanisław Pindera. Przez ostatni rok młodzież przygotowywała się poprzez liczne spotkania formacyjne, katechezę, rekolekcje oraz egzaminy. Odpowiedzialnymi za przygotowanie byli p. Lidia Mergalska oraz ks. Karol Kostecki.

Homilię wygłosił ks. Infułat:

Tekst podziękowań ze strony młodzieży (Jakub Nowak, Małgorzata Kwapisz, Klaudiusz Świątek):

Jakub Nowak: Drogi Księże Proboszczu!

Przed chwilą przyjęliśmy sakrament bierzmowania. Duch święty zstąpił na nas, tak jak kiedyś na Apostołów. Nigdy o tym nie zapomnimy! Przyrzekamy wyznawać wiarę naszą odważnie w domu, w szkole, na ulicy i na wakacjach. Będziemy świadczyć o naszej wierze przez regularne uczęszczanie na katechezę oraz aktywne uczestnictwo w życiu naszej parafii. Chcemy spotykać się z Chrystusem w Komunii św. i Sakramencie Pokuty. Miłością bliźniego i dobrymi uczynkami będziemy okazywać wierność Chrystusowi i Kościołowi. Wiele razy przypominano nam, że przystępujemy do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, że w nowy sposób łączymy się z Bogiem i wspólnotą Kościoła, że dostępujemy zaszczytu bycia mieszkaniem Ducha świętego. Wierzymy, że Duch Święty pomoże, byśmy byli podobni do światła niegasnącego.

Małgorzata Kwapisz: Księże Proboszczu!

Wszystko to stało się możliwe dzięki twojej apostolskiej posłudze. Dlatego pragniemy wyrazić wdzięczność nas wszystkich za Twoją obecność wśród nas. Dziękujemy, że zechciałeś być narzędziem w ręku Boga i udzieliłeś nam obiecanych darów Ducha Świętego! Pragniemy aby On towarzyszył nam przez całe nasze dojrzałe życie oraz wspierał nas w budowaniu żywego Kościoła.  A ponieważ wiemy, że na Tobie spoczywa szczególna odpowiedzialność za nasz Kościół parafialny, który razem stanowimy – najlepiej wyrazimy naszą wdzięczność przez modlitwę i postawę godną chrześcijanina.

Klaudiusz Świątek: Pozwoli Ksiądz Proboszcz, że podziękujemy również tym, którzy towarzyszyli nam w tej drodze przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przede wszystkim dziękujemy naszym rodzicom i rodzicom chrzestnym, rodzeństwu oraz świadkom bierzmowania. Jesteśmy wdzięczni kapłanom posługującym w naszej parafii. Dziękujemy za ten dobry czas spotkań, modlitwy i egzaminów tym, którzy przygotowywali nas do tego upragnionej uroczystości p. Lidii i  ks. Karolowi oraz pozostałym katechetom. Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły oraz wychowawcom. Scholi, panu organiście, panu kościelnemu oraz ministrantom za piękną oprawę tej uroczystości. Jesteśmy przekonani, że nasz Pan wynagrodzi wasz trud włożony w przygotowanie tej uroczystości.

Księże Proboszczu, za to wszystko Chwała Panu!

 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com