Home EDK

EDK

Pierwsze deklaracje złożone!

Rozpoczynamy przyjmowanie deklaracji przejścia jednej z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Deklaracje przyjmujemy we wszystkich parafiach starachowickich oraz trzech parafiach podmiejskich:

Świętego Floriana w Wąchocku
Św. Jana Chrzciciela w Pawłowie
Wniebowzięcia NMP w Krynkach

W tym roku będą trzy pełne trasy ze Starachowic na Św. Krzyż – 31,  38 oraz 43 km. Szczegółowe informacje, opisy i mapy można znaleźć w pozostałych zakładkach.

Mamy w tym roku małe zmiany:
🟣 1 kwietnia o godz. 17:00 w kościele MBNP zostanie odprawiona msza św. w intencji EDK. Może też być dobrym startem dla uczestników trasy Czarnej. Msza św. na Świętym Krzyżu tradycyjnie o 6:00.
🟣 Z racji na charakter EDK, nieprzewidywalność cen paliw oraz doświadczenia lat ubiegłych, nie będzie powrotu autokarami.

Spotkanie uczestników 27.03 o godz. 19:00 u MBNP na Południu.

Pamiętaj, że przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbywa się na własną odpowiedzialność. Nikt nie zabezpiecza tras, ani nie odpowiada za bezpieczeństwo przejścia. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest Twoją indywidualną i prywatną praktyką duchową.