Home EDK – Słowo Pasterza do uczestników EDK

EDK – Słowo Pasterza do uczestników EDK

EDK – Słowo Pasterza do uczestników EDK

Ksiądz Biskup Marek Solarczyk skierował do uczestników EDK pasterskie słowo:

 

 

Rozpoczynamy przyjmowanie deklaracji przejścia jednej z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej do 14 marca. Deklaracje przyjmujemy we wszystkich parafiach starachowickich oraz trzech parafiach podmiejskich:

Świętego Floriana w Wąchocku
Św. Jana Chrzciciela w Pawłowie
Wniebowzięcia NMP w Krynkach

Na trasy wyruszymy w piątek 19 marca 2021. Każdy startuje o dowolnej godzinie, tak, by w miarę możliwości, dotrzeć na Św. Krzyż na 6:00, gdzie w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego zostanie odprawiona Msza św. W tym roku będą trzy pełne trasy ze Starachowic na Św. Krzyż – 31,  38 oraz 43 km. Szczegółowe informacje, opisy i mapy można znaleźć w pozostałych zakładkach. Spotkanie informacyjne w niedzielę 14 marca o godz. 19:00 w kościele MB Nieustającej Pomocy na Południu. 

Pamiętaj, że przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbywa się na własną odpowiedzialność. Nikt nie zabezpiecza tras, ani nie odpowiada za bezpieczeństwo przejścia. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest Twoją indywidualną i prywatną praktyką duchową.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com