Home Dzień wspólnoty w WSD

Dzień wspólnoty w WSD

Dzień wspólnoty w WSD

dzień wspólnoty WSD1 dzień wspólnoty WSD3 dzień wspólnoty WSD2 dzień wspólnoty WSD4

Zakończyła się 48 Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło Życie tradycyjnie zwana Powakacyjnym Dniem Wspólnoty. Od lat spotkanie odbywa się w sercu diecezji jakim jest Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Z całej diecezji z 90 parafii zjechali ministranci, scholanki i oazowicze w liczbie 1340 osób. Naszą parafię reprezento-wała liczna grupa 131 osób z moderatorami ks. Damianem Spiżewskim i ks. Marcinem Dąbro-wskim oraz al. Damianem Żabickim. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar wakacyjnych rekolekcji, czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem, które odbywały się pod hasłem „Radość Ewangelii”. Dziś był czas na modlitwę, śpiew, zabawę, twórcze spotkania w grupach oraz radosne spotkania z przyjaciółmi, których poznaliśmy na wakacjach.
Pod koniec Eucharystii, której przewodniczył bp Henryk Tomasik grupa 8 animatorów z całej diecezji została wyróżniona poprzez wręczenie krzyży animatorskich za intensywną działalność w oazie na szczeblu diecezji i parafii. Z naszej parafii krzyże otrzymały dwie osoby: a. Olga Żabicka i a. Patryk Herc. Gratulujemy im, życząc wielkiej radości z posługi w Ruchu Światło – Życie.
Wszystkich animatorów i uczestników zapraszamy na mszę św. w czwartek 4 września o godz. 18.00, którą rozpoczniemy nowy rok formacji.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com