Home Dziękczynienie przy kaplicy Matki Bożej

Dziękczynienie przy kaplicy Matki Bożej

Dziękczynienie przy kaplicy Matki Bożej

W sobotę 4 września przy Kaplicy MB Niepokalanie Poczętej przy ul. Myśliwskiej odbyło się parafialne dziękczynienie za tegoroczne wakacje i zbiory. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Infułat Stanisław wraz z Księdzem Profesorem Sławomirem Czajką a homilię wygłosił Ksiądz Karol. Przed Mszą różaniec i koronkę poprowadził br. Julian z Opactwa Cystersów w Wąchocku. Przed Mszą świętą u stóp ołtarza zostały ustawione wieńce i kosze dożynkowe. Podczas Mszy Świętej celebrans poświęcił nowe obrazy zamieszczone wewnątrz kaplicy. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz wręczył podziękowania przedstawicielom grup i poszczególnych ulic za przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych, które w niedzielę zostały wniesione do kościoła. Po Mszy miało miejsce indywidualne błogosławieństwo dzieci. Umocnionych duchowo uczestników czekało umocnienie dla ciała czyli ciepły i słodki posiłek. Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się kapela Sołtysa z Wąchocka, która przy pieśni biesiadnej i rozrywkowej nie jednego porwała do tańca. Na koniec zgromadzonych odwiedziła nasza parafianka Pani Poseł Agata Wojtyszek.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com