Home ks. Andrzej

ks. Andrzej

Ks. Proboszcz Mgr Andrzej Kania ur. 17 lutego 1971 r. w Końskich. Pochodzi z Parafii pw. św. Mikołaja w Końskich. W 1989 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Biskupa Edwarda Materskiego 27 maja 1995 r. Po święceniach został skierowany do pracy w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie pełnił swoja posługę do czerwca 2002 r. Następnie pełnił posługę jako wikariusz w parafiach MB Miłosierdzia w Radomiu oraz św. Zygmunta w Szydłowcu. W 2017 r. został mianowany proboszczem Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ruskim Brodzie. Od czerwca 2019 roku Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ks. Proboszcz sprawuje opiekę nad Rycerzami Kolumba, Diakonią Liturgiczną, Wspólnotą Sychar oraz koordynuje Orszak Trzech Króli i Męski Różaniec.