Home 4 ndz Wielkiego Postu

4 ndz Wielkiego Postu

4 ndz Wielkiego Postu rok „A”- 26 III 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielę Wielkiego Postu w tradycji nazywamy Laetare, czyli niedzielą radości co podkreśla także różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
    Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu:
    – codziennie na Różaniec o godz. 17:30;
    – także codziennie bezpośrednio po mszy św od godz. 18:30 – 20:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu;
    – w piątek o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa, dla dzieci młodzieży i dorosłych;
    – w niedzielę o godz. 17.15 – Gorzkie Żale, przed którymi możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego.
  2. Już w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Parafii Misje, które poprowadzą Ojcowie Franciszkanie: o. Emil Pacławski i o. Mirosław Góra. To szczególny czas, którego nie możemy zaniedbać. Dlatego już dzisiaj zaplanujmy go jako nasze Wielkopostne ćwiczenia duchowe i bezpośrednie przygotowanie do Wielkanocy. Dokładny program znajduje się na stoliku pod chórem a także umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Spotkania dla dorosłych będą odbywać się codziennie o godz. 8:00 i 18:00. Dzieci i młodzież swój program misji otrzyma w szkole. W swoich modlitwach polecajmy Misjonarzy Panu Bogu i upraszajmy dla nich Dary Ducha Świętego, a dla nas serca gotowe na przyjęcie Słowa Bożego.
  3. Spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się dziś o godz. 16.00.
  4. W punkcie caritas są już palmy i kartki świąteczne z których dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.
  5. Jeszcze dziś można zapisać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników  odbędzie się dziś w kościele o godz. 19:00.
  6. Gorąco zapraszamy dzieci do wyjazdu na wakacyjną Oazę Parafialną, która odbędzie się w tym roku w Kotlinie Kłodzkiej w dniach 5-12 sierpnia. Na ten wyjazd szczególnie zapraszamy uczniów w przedziale klas III-V. Zapisy i więcej informacji u Ks. Karola i na stronie internetowej parafii.
  7. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”., której celem jest zebranie do 3 kwietnia miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny”. Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Podpisy zbierane są przy głównym wyjściu z Kościoła, a także przy wyjściu tarasem i naszej stronie internetowej.
  8. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu”. Film wyświetlany będzie w programie TVP 1 w niedzielę 2 kwietnia 2017 o g. 13.05.
  9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Dwernickiego 5 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i ofiarę 167 zł na potrzeby parafii i 50 zł na kwiaty do Grobu Bożego. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 17 maja o godz. 18:00. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. Dwernickiego 6.
  10. W nowym numerze Gościa niedzielnego:
    – Kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji: Pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata;
    – dziennikarze „Gościa” odwiedzili muzułmańską dzielnicę w Brukseli, gdzie szczególnie smutny widok przedstawia opustoszały kościół katolicki, który stoi w centrum dzielnicy;
  11. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Ryszarda Bębasa i Konrada Jopa. Ich dusze, a także naszych bliskich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.