Home Zwyciężą różańcem

Zwyciężą różańcem

IX. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej

1 października 2016 – Wysokie Koło

„Polsko – odmawiaj gorliwie Różaniec”

W pierwszą sobotę miesiąca, przedstawiciele Kół Różańcowych całej diecezji uczestniczyli w dorocznej pielgrzymce Rodziny Różańcowej w Wysokim Kole. Wzięło w niej udział ponad cztery tysiące osób, w tym 40 – osobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii na czele z ks. Karolem. W programie spotkania znalazły się Godzinki, Różaniec prowadzony przez Kółka z Opoczna, konferencja wygłoszona przez ks. prał. Edwarda Poniewierskiego – kanclerza Kurii Biskupiej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik, który apelował o modlitwę w intencji powołań do służby w kościele oraz za kapłanów, osoby życia konsekrowanego i misjonarzy. Po Mszy świętej program muzyczno-taneczny przedstawili wykonawcy z dekanatu opoczyńskiego. Spotkanie zakończyło się Koronką do Bożego Miłosierdzia.