Home Dzień wspólnoty

Dzień wspólnoty

Dnia 9 kwietnia 2016r. w kościele parafialnym w Szydłówku młodzież Ruchu Światło – Życie wraz z Domowym Kościołem spotkała się na Rejonowym Dniu Wspólnoty. Naszą parafię reprezentowała liczna, prawie stuosobowa grupa z ks. Damianem Spiżewskim oraz ks. Karolem Kosteckim na czele.

O godzinie 9.30 zaczęliśmy nasze wspólne spotkanie.Ks. Krzysztof Bochniak zapraszał przedstawicieli poszczególnych parafii do zaprezentowania grup uczestniczących w tym wydarzeniu. Kolejnym punktem dnia był Namiot Spotkania, który poprowadził ks. Marcin Zieliński. Rozważaliśmy słowa Pisma Świętego przed Najświętszym Sakramentem. Potem przyszedł czas na najważniejszą część dnia czyli Mszę Świętą, której przewodniczył ks. prałat Jerzy Karbownik, który przyjechał do nas ze Skarżyska, z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Kolejnym punktem programu były spotkania   w grupach. Domowy Kościół wysłuchał konferencji dk. Adriana Kwiecińskiego, młodzież wzięła udział w dyskusji o Duchu Świętym, poprowadzonej przez ks. Piotra Gruszkę, a dzieciaki spędziły czas na miłej zabawie pod opieką ks. Marcina Chebdowskiego. Po ćwiczeniach duchowych przyszedł moment, w którym każdy z nas mógł zadbać o swoje ciało,              a konkretnie o żołądek. Mowa tutaj o Agape. Ze smakiem zjedliśmy ciepły posiłek i pyszne ciasta upieczone przez rodziny Domowego Kościoła. Nasz dzień zakończyło  spotkanie wszystkich uczestników RDW w auli szkolnej, w czasie którego ks. Adam Włodek pobłogosławił nam na czas powrotu do swoich domów.

Bóg zapłać za ten wspaniały dzień spędzony blisko Boga i w gronie znajomych.

Katarzyna Jabłońska II° ONŻ