Home Dzień Wspólnoty

Dzień Wspólnoty

dzień wspolnoty1 dzień wspolnoty2 dzień wspolnoty3W ostatnią sobotę 6.12.2014 r. dzieci, młodzież z naszej parafii skupiona w Ruchu Światło – Życie wraz z rodzinami Domowego Kościoła wzięła udział w Rejonowym Dniu Wspólnoty w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach. W spotkaniu uczestniczyły grupy ze Starachowic, Skarżyska – Kamiennej, Wierzbicy, Bliżyna i Jastrzębia. Naszą parafię reprezentowała najliczniejsza 80 osobowa grupa z opiekunem ks. Damianem. Zaraz po zawiązaniu wspólnoty dla małżeństw rozpoczęła sie konferencja z ks. Adamem Włodkiem z Jastrzębia, a dla dzieci i młodzieży spotkanie, które poprowadził wikariusz parafii gospodarzy ks. Marcin Chebdowski. Kolejnym punktem dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Krzysztofa Bochniaka z Wierzbicy. Razem adorowaliśmy Pana Jezusa radosnym śpiewem i gorącą modlitwą. W samo południe uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Artur Lach. Po mszy odbyła się agapa. Zjedliśmy ciepły posiłek i nadrobiliśmy towarzyskie zaległości ze znajomymi. Nasze wspólne spotkanie zakończyła modlitwa, podczas której zawierzyliśmy Ruch Światło – Życie Niepokalanej Matce Kościoła. Do domów pojechaliśmy w świetnych nastrojach umocnieni Słowem Bożym, z ochotą do dalszej pracy formacyjnej 🙂 Następny dzień wspólnoty w marcu!!!

Justyna Kwiecień I° ONŻ