Home Wysokie Koło

Wysokie Koło

Ochrzczeni i posłani. Pod tym hasłem odbyła się kolejna Diecezjalna Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Uczestniczyła w niej również grupa naszych parafian pod przewodnictwem ks. Karola, opiekuna Kółek Różańcowej.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik. W homilii ordynariusz apelował, by każdy z uczestników starał się być jednocześnie uczniem i misjonarzem. Ta myśl związała się z faktem, że pielgrzymka była jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem w diecezji radomskiej Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. – Nie każdy z nas pojedzie na misje, ale każdy może modlić się za misjonarzy i wspierać misje. Poza tym w naszej ojczyźnie nie brakuje obszarów dla bycia misjonarzami – mówił ordynariusz i zachęcał do misjonarskiego świadectwa w rodzinach, pracy i szkole. Przypomniał postać kandydatki na ołtarze Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, która – jak podkreślił bp Henryk – była misjonarką w swoim otoczeniu. Po homilii został poświęcony sztandar Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Radomskiej. – Sztandar zawsze jest znakiem, wokół którego gromadzi się pewna społeczność. Chcemy, by był on naszym znakiem rozpoznawczym – wyjaśniał ks. Mucha. Pielgrzymka rozpoczęła się od modlitwy śpiewem Godzinek i wspólnego Różańca. Następnie konferencję formacyjną wygłosił ks. kan. Wiesław Lenartowicz, kapelan Rycerzy Kolumba w Polsce i proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Radomiu. Kapelan mówił, że Różaniec jest lekarstwem dla współczesnego świata. Ks. Lenartowiczowi towarzyszyła grupa Rycerzy Kolumba, którzy wspomagali organizacyjnie pielgrzymkę. Zadbali m.in. o poczęstunek dla pielgrzymów i zapewnili asystę liturgiczną. W pielgrzymce również uczestniczyli Rycerze Kolumba z naszej parafii.

Pełni wiary i Ducha Bożego z zapałem misyjnym i trochę zmoczeni deszczem wróciliśmy do domów.