Home Rekolekcje Oazowe

Rekolekcje Oazowe

Przez 10 dni dzieci i młodzież z naszej parafii i ze Starachowic przeżywali w formie półkolonijnej Wakacyjne Rekolekcje Oazowe. Wzięło w nich udział 57 uczestników, w tym większość z naszych grup oazowych. Zrealizowali program Oazy Dzieci Bożych oraz czterech stopni Oazy Nowego Życia.  Rekolekcje prowadzili: moderatorka Anna Karbownik, ks. Krzysztof Dukielski, moderator diecezjalny, oraz moderator ks. Łukasz Madej. Nad organizacyjną całością czuwał ks. Damian Spiżewski, opiekun wspólnot oazowych z wieloletnim doświadczeniem. „Bardzo cieszy mnie pozytywny odbiór rodziców naszych uczestników. On zapewnia nam pewien spokój, że razem współpracujemy, by te rekolekcje przebiegły bezpiecznie. Trzymamy reżim sanitarny. Uczestnicy każdego dnia wracają do domów i tam starają się utrzymywać ten reżim. Przed południem, po stawieniu się na rekolekcjach, wszyscy maja mierzoną temperaturę. W pomieszczeniach używamy maseczek i często dezynfekujemy ręce” – mówi ks. Spiżewski. W poniedziałkowe południe oazowiczów odwiedził Ks. Bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy naszej diecezji i zarazem zapalony oazowicz. Biskup Piotr przewodniczył Mszy Świętej a po niej spotkał się z młodymi i odpowiadał na ich pytania.  Nie zabrakło pytań o drogę powołania i codzienne życie biskupa a nawet zaproszenie ze strony uczestnika do szachowego pojedynku. Dobrze, że młodzi w wakacje otrzymali ofertę wypoczynku nacechowanego wartościami i niezwykłym doświadczeniem wspólnoty. Chwała Panu!