Home Pierwsza zelatorka

Pierwsza zelatorka

We wspomnienie MB Różańcowej w naszym kościele parafialnym miało miejsce spotkanie Kół Żywego Różańca. Jednak zanim to się wydarzyło, wczesnym rankiem miałem okazję spotkać się z niezwykłą osobą, która w naszej parafii zapoczątkowała to wielkie dzieło jakim jest Żywy Różaniec. Mowa o Pani Zofii Stachurze, przesympatycznej starszej pani mieszkającej w małym, białym domku przy ulicy Smugowej. Pani Zofia u początków istnienia naszej parafii rozpoczęła modlitewną działalność KŻR w naszej parafii. Na prośbę ks. Infułata została pierwszą zelatorką i stała się spiritus movens wspólnoty różańcowej. Pełna pokory i miłości do Matki Bożej wielokrotnie powtarzała mi, że to nie jej zasługa, ale Pan Bóg prowadzi. Jest dla mnie świadkiem ogromnego zatroskania o Kościół oraz pokornej służby na rzecz swojej wspólnoty parafialnej. Miałem niezwykłą okazję wręczyć Pani Zofii podziękowanie za tych wiele lat posługi oraz odznakę KŻR. Pani Zofia pozwoliła mi również zrobić ze sobą tradycyjne selfie.