Home Parafialny Szczyrk

Parafialny Szczyrk

I dzień: Pierwszy dzień oazy parafialnej rozpoczęliśmy uczestnicząc razem we Mszy Świętej. Po śniadaniu udaliśmy się na wspólną wyprawę w góry gdzie zobaczyliśmy nordycką świątynię Wang i spacerowaliśmy podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. Po przyjemnej wędrówce zjedliśmy pyszny obiad, odpoczęliśmy i wspólnie wyśmienicie bawiliśmy się na wieczorze pogodnym. Dzień zakończyliśmy łącząc się w modlitwie.

II dzień: Niedziela to dzień wyjątkowy. Świętujemy wtedy pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego też i my spędziliśmy ten czas inaczej niż zwykle. Po modlitwach porannych i śniadaniu przygotowaliśmy się do Mszy Świętej by potem celebrować ją w naszym oazowy gronie. Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Karpacza. Dzień zwiększyliśmy wspólnie się bawiąc a następnie modląc.

III dzień: Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Po Mszy i śniadaniu ruszyliśmy autokarem do Kowar by zwiedzić sztolnie i park miniatur. Po wyśmienitej zabawie wróciliśmy do Karpacza by zjeść obiad po którym nieco się rozdzieliliśmy. Część z nas ruszyła na boisko do piłki nożnej. Reszta została w ośrodku oglądając film. Dzień zakończyliśmy tradycyjnie: pogodnym wieczorem i modlitwami.

IV dzień: W czwartym dniu oazy wybraliśmy się do Dino Parku w Szklarskiej Porębie. Będąc tam dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę o dinozaurach, obejrzeć film w technologii 6D, pobawić się w parku linowym, poczuć się jak poszukiwacze złota, wyszaleć na dmuchańcach i skorzystać z wielu innych atrakcji. Po powrocie udaliśmy się prosto na obiad, a następnie odbyły się spotkania tematyczne w grupach z animatorami. Po kolacji tradycyjne – pogodny wieczór i wspólne modlitwy.

V dzień: Tego dnia za cel wzięliśmy sobie zdobycie najwyższego szczytu Karokonosz – Śnieżki. Po porannej Mszy Świętej i zjedzeniu śniadania rozpoczęliśmy przygotowania. Gdy już wszyscy byli gotowi ruszyliśmy w drogę. Pierwszym kamieniem milowym naszej wyprawy było dotarcie do schroniska „Nad Łomniczką”, tam właśnie podzieliliśmy się na dwie grupy: pierwszą, zmierzającą dalej na szczyt, oraz drugą, składającą się z osób, które z różnych powodów nie mogły dotrzeć na Śnieżkę. Pierwsza grupa po dotarciu do celu zjechała na dół kolejką linową, druga zaś zeszła od schroniska do miasta innym szlakiem. Reszta dnia przebiegła bardzo spokojnie, gdy już odpoczęliśmy odbył się pogodny wieczór, a następnie modlitwy wieczorne.

VI dzień: Kolejny dzień oazy rozpoczęliśmy jak zwykle. Po Mszy i śniadaniu pojechaliśmy na basen przy hotelu Gołębiewskim, gdzie oddaliśmy się wodnemu szaleństwu. Po smacznym obiedzie odpoczęliśmy i przyszedł czas na kolejny punkt – spotkania w grupach. Na nich porównaliśmy nasze ziemskie życie do wędrówki po górach, której celem zdobycie jest szczytu – Królestwa Niebieskiego. Dzisiaj kolację zastąpiliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku. Świetnie bawiliśmy się również na wieczorze pogodnym, który składał się z tańców integracyjnych i grania w koszykówkę oraz piłkę nożną. Miły czas integracji zakończyliśmy modlitwą dziękczynną za dobrze spędzony dzień.

VII dzień: