7 niedziela WIELKANOCNA „A” – 24.05.2020 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, która wskazuje na stałą obecność Pana oraz wskazuje na cel naszego życia.
  2. 27 maja 1995 roku z rąk Ks. Bp. Edwarda Materskiego w Katedrze Radomskiej święcenia kapłańskie przyjął Ks. Proboszcz Andrzej Kania. W intencji Srebrnego Jubilata będą sprawowane Msze święte 27 maja o godz. 18:00 od Ruchu Rodzin Nazaretańskich, 30 maja o godz. 17:00 od Kół Żywego Różańca. Główna Msza Święta Jubileuszowa w 25 r. św. kpł. będzie sprawowana w niedzielę o godz. 10:00, na którą serdecznie zapraszamy. W czasie tej Mszy modlić się będziemy za kapłanów pracujących w naszej parafii przeżywających swoje rocznice święceń kapłańskich ks. Damiana (16 r. św. kpł.) oraz ks. Karola (5 r. św. kpł.) a także za najstarszego kapłana pochodzącego z naszej parafii ks. Marcina Andrzejewskiego (30 r. św. kpł.). Jubileusze kapłańskie przypominają nam o potrzebie modlitwy i wspierania kapłanów oraz o nieustannym proszeniu Pana „aby wyprawił robotników na żniwo swoje”. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach i w trosce materialnej, której wyrazem będzie taca przeznaczona w najbliższą niedzielę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Już dzisiaj dziękujemy za przekazywane ofiary. W najbliższą sobotę, 30 maja, o godzinie 10. 00, w Katedrze Radomskiej, 5 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie, wśród nich odbywający w naszej parafii praktyki dk. Piotr Kędzierski. Dziękujemy Bogu za dar nowych kapłanów dla naszej diecezji.
  3. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa.  Przypominamy o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca. Każdego dnia podczas Mszy Świętych popołudniowych i nabożeństwa majowego jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.
  4. Codziennie Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17:30, w tym tygodniu połączone z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego, dlatego szczególnie w tym tygodniu na to nabożeństwo zapraszamy codziennie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że codziennie od poniedziałku do soboty adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 w Kaplicy Miłosierdzia.
  5. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 19:00.
  6. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 ku czci najpiękniejszej z Matek, podczas którego będziemy dziękować Bogu za nasze mamy oraz prosić dla nich o potrzebne łaski.
  7. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Szarbela o godz. 18:00.
  8. W liturgii kościoła wspominamy: we wtorek św. Filipa Neri; w piątek – św. Urszulę.
  9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wysockiego 19 za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii i ofiarę 250 zł na potrzeby parafii. Msza Św. w ich intencji 10 czerwca o godz. 18:00. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Langiewicza.
  10. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek o Polakach ratujących żydów w czasie II Wojny Światowej. Zachęcamy do zabrania ze sobą bezpłatnego numeru „Dobrych Nowin”.
  11. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Janusza Marculę. Jego duszę, a także naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.

Masz pytanie czy sugestię? Napisz.