33 niedziela zwykła – rok „B” – 18 XI 2018 r.

1. Zapraszamy codziennie na Różaniec odmawiany przez KŻR o godz. 17:30.
  1. W dzisiejsza niedzielę przed kościołami naszej diecezji zbierane są do puszek ofiary przeznaczone są na funkcjonowanie WSD w Radomiu.
  1. Przez cały listopad możemy zamawiać w zakrystii wypominki za zmarłych.
  2. Zapraszamy ministrantów grających w szachy na Szachowe Mistrzostwa Polski Ministrantów, które odbędą się już po raz dziesiąty w sobotę 24 i niedzielę 25 XI w Starachowicach w Hotelu Senator. Organizatorem Mistrzostw jest nasza Parafia, Rada Rycerzy Kolumba przy naszej Parafii oraz Katolicki Klub Szachowy Gambit.
  3. Dla młodzieży z grup parafialnych organizujemy 1 XII „Andrzejki”. Bardzo prosimy młodzież o odbieranie z zakrystii kart z informacją dla Rodziców. Zapisy do środy 28 XI tylko z podpisaną przez Rodziców zgodą na udział w tej zabawie. W tym roku zapraszamy również na bal andrzejkowy małżeństwa naszej parafii. Można przyjść z dziećmi. Informacje u ks. Damiana.
  4. Zapraszamy dziś na kolejną katechezę dla dorosłych o godz. 16:00 w Kaplicy Miłosierdzia podczas, której poruszymy problem powstania świata i człowieka. Zachęcajmy, tych którzy pogubili się w życiu, którzy poszukują drogi do Pana Boga do uczestnictwa w katechezie. Podczas katechez można zadawać pytania, zachęcamy również do wysyłania pytań na adres mailowy naszej parafii.
  1. Uczniów klas VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy jutro na spotkanie formacyjne o godz. 19:00 w Kaplicy Miłosierdzia.
  2. W tym roku na zakończenie Rorat chcemy po mszy św. codziennie zapraszać wszystkie dzieci na herbatę i słodka bułkę. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
  1. W niedzielę 25 XI od 9:00-13:00 Rycerze Kolumba zapraszają na „Białą Niedzielę”. Będzie można skorzystać z konsultacji kardiologicznej i wykonania EKG oraz pomiaru ciśnienia krwi.
  1. W następną niedzielę przeżywać będziemy święto muzyki kościelnej wspominając patronkę śpiewu św. Cecylię. Serdecznie zapraszamy przed Mszą świętą o godz. 10:00 na koncert naszego parafialnego chóru „Gaude Mater”, który rozpocznie o godz. 9:40. Z tej racji przypominamy również o istniejących w naszej wspólnocie grupach muzycznych i serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w ich działalności. Chór swoje próby ma w każdy wtorek o godz. 19:00, schola spotykają się w soboty: dziecięca o godz. 11:00, młodzieżowa o godz. 12:00. Jak mawiał św. Augustyn: „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”, dlatego tym bardziej zachęcamy do rozwijania siebie i wykorzystania talentów jakimi Pan Bóg nas obdarzył.
  1. Dziś podczas mszy św o godz. 8:00 zostały poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Pan Organista będzie roznosił je w najbliższym tygodniu w następującej kolejności:
    – w poniedziałek od godz. 9.00 – ul. Piaskowa, od godz. 15.00 – ul. Langiewicza;
    – we wtorek od godz. 15.00 – ul. E Plater, od godz. 18.30 ul. – Kolorowa;
    – w środę od godz. 9.00 – ul. Myśliwska, od godz. 15.00 – ul. Czachowskiego;
    – w czwartek od godz. 15.00 – ul. H. Bosaka 2;
    – w piątek od godz. 9.00 – ul. Żytnia, Ustronie, Mjr. Nurta i Por. Robota,
                     od godz. 15.00 – ul.Romantyczna;
    – w sobotę od godz 14.00 – ul. Wanacja, od godz. 15.00 – ul Łączna.
  1. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Hauke Bosaka nr 4 i 6 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 165 zł na potrzeby parafii. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. Hauke Bosaka 5.
  1. W liturgii wspominamy:
  • we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego;
  • w środę – Ofiarowanie NMP;
  • w czwartek – św. Cecylii;
  • w sobotę – św. Andrzeja i Towarzyszy;
  1. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy min. o tym, że Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi jakimi jesteśmy?.
    Jest także bezpłatny numer „Dobrych Nowin”.
  1. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Wandę Kercel i Ewę Szaroun. Naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
  • Masz pytanie czy sugestię? Napisz.