2 niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2019 r. – rok C

1. Dziś święto swojego patrona ze chrztu obchodzi dk. Patryk. Życzymy mu aby za przykładem św. Apostoła Irlandii św. Patryka gorliwie wypełniał swoje zadania w Kościele. Niech Maryja nasza Patronka otacza go swoją opieka i wstawiennictwem.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa, które pomogą nam przygotować się do Wielkiego Tygodnia:
    Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 17:00. Bezpośrednio przed nabożeństwem złożyć będzie można ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
    Różaniec – odmawiany codziennie o godz. 17:30 przez Kółka Żywego Różańca,
    Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie bezpośrednio po mszy św od godz. 18:30 do 20:00.
    Droga Krzyżowa, dla dzieci młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 17:30. Najbliższe nabożeństwo poprowadzi oaza rodzin.
  1. Nauczycieli oraz pracowników oświaty (pracujących oraz emerytowanych) mieszkających w naszej parafii zapraszamy na spotkanie wielkopostne dziś o godz. 16:00 w sali pod kościołem.
  1. Na kolejne spotkanie formacyjne Rodziny Różańcowej zapraszamy wszystkich członków KŻR pw. św.  o. Pio i św. Jana Pawła II, które odbędzie się sobotę o godz. 15:30.
  1. Dzieci z klas III-V zapraszamy do udziału w Oazie Parafialnej w Białym Dunajcu w dn. 28 VII – 4 VIII, a uczniów od VI klasy S.P. i starszych zapraszamy na diecezjalną oazę wakacyjną.
  1. W nocy z 5 na 6 IV odbędzie się V Ekstremalna Droga Krzyżowa trzema trasami: 30, 38 i 43 km. Zakończenie na Świętym Krzyżu mszą św. o godz. 6.00. Dla chętnych istnieje możliwość powrotu autobusem. Deklaracje uczestnictwa i szczegółowe informacje w zakrystii do 31 III.
  1. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego”:
    – o nowoczesnych formach jałmużny;
    drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania;
    o papieskich rekolekcjach;
    Dla dzieci jest także „Mały Gość Niedzielny
  1. Żadna rodzina z ul. Dwernickiego 7, 8, 9 i 10 nie odpowiedziała na naszą prośbę o przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Piaskowej.
  1. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Andrzeja Malinowskiego, Karola Śmigasa, Jadwigę Czajkę, Ksawerę Czajkę oraz Stanisława Loba. Ich dusze oraz naszych bliskich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”

Masz pytanie czy sugestię? Napisz.