III niedziela Wielkiego Postu – 7 III 2021 r.  

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:
  Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 17:00. Bezpośrednio przed nabożeństwem złożyć będzie można ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  Różaniec – odmawiany o godz. 17:30 przez KŻR,
  Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. 18:30 do 20:00.
  Droga Krzyżowa, dla dzieci młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 17:30.
 2. 2 marca w godzinach wieczornych silnie pobity został Ks. Adam Myszkowski, proboszcz w Paradyżu, który w latach 1988-1992 był wikariuszem w naszej parafii. Pamietajmy w modlitwie o nim i prośmy o rychły powrót do zdrowia i sił. Dziś o godz. 10:00 Msza Św. w intencji ks. Adama.
 3. Pani Katechetka, mgr Bożena Bętkowska obchodzi w tym roku 35-lecie pracy katechetycznej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 11:15 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla Pani Bożeny. Zapraszamy na Mszę św. dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i wychowawców. 
 4. Za tydzień w niedzielę 14 III o godz. 19:00 posiedzenie Rady Parafialnej. 
 5. W najbliższą środę 10-go marca rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Przez 9 kolejnych dni przed Mszą św. o godz. 18:00 będziemy zawierzać się Opiekunowi Św. Rodziny.  W tym roku ze względu na ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok św. Józefa będziemy szczególnie uroczyście i wyjątkowo przeżywali ten czas.
 6. Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach informuje o coraz częstszych przestępstwach metodą na wnuczka, na policjanta itp. Policja apeluje do wszystkich szczególnie osób starszych o czujność i rozsądek. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców proponując udział w prowadzonych przez siebie działaniach i nigdy nie odbierają od nikogo pieniędzy.
 7. Jutro obchodzić będziemy Dzień Kobiet, wszystkim Paniom życzymy szczęścia i radości. Niech Najpiękniejsza Pani, nasza Patronka, Maryja otacza Was drogie Panie płaszczem swej opieki. 
 8. Po raz siódmy ze Starachowic wyruszy na Święty Krzyż w nocy z 19 na 20 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa. Proponujemy trzy trasy: 31 km, 38 km i 43 km; Ekstremalna Droga Krzyżowa kończy się mszą św. w sobotę 20 marca na Świętym Krzyżu o godzinie 6.00. Dla chętnych organizowany jest powrót autokarami; deklaracje przejścia zgłaszamy do przyszłej niedzieli 14 marca; spotkanie organizacyjne w kościele w niedzielę za tydzień 14 marca o godzinie 19.00. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz na fanpage’u EDK Starachowice – Św. Krzyż. Na stronie parafialnej i Facebooku możemy zobaczyć słowo Biskupa Marka skierowane do uczestników naszej EDK. 
 9. W naszym parafialnym punkcie Caritas możemy nabyć palmy oraz kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc ubogim. Kupując w naszym parafialnym sklepiku wspieramy działalność charytatywną naszego oddziału Caritas. 
 10. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego”: załączony dodatek: nowenna do świętego Józefa. W tygodniku przeczytamy między innymi właśnie o nowennach – czym są i dlaczego są tak popularne oraz w dodatku radomskim o akolitacie naszego alumna w WSD w Radomiu. 
 11. Dziękujemy parafiankom z ul. Wysockiego 2 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 60 zł na kwiaty do Grobu Bożego. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Wysockiego 4.
 12. Na drogę do wieczności odprowadziliśmy w minionym tygodniu śp. Henrykę Życińską oraz Halinę Pukos. Naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

  II niedziela Wielkiego Postu – 28 II 2021 r.  

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:
  Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 17:00. Bezpośrednio przed nabożeństwem złożyć będzie można ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  Różaniec – odmawiany o godz. 17:30 przez KŻR,
  Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. 18:30 do 20:00.
  Droga Krzyżowa, dla dzieci młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 17:30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła.
 2. Dziś w Kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu nasz alumn Bartosz Fijałkowski z rąk Ks. Bp. Piotra Turzyńskiego przyjmie posługę akolitatu, która jest posłaniem do udzielania komunii św. w kościele oraz w domach wśród ludzi chorych i w podeszłym wieku. Gratulujemy Bartoszowi tego kolejnego etapu na drodze do kapłaństwa i życzymy wytrwania oraz wiele radości i pięknych przeżyć ze spotkania z Chrystusem  Eucharystycznym.
 3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Charbela.
 4. W naszej ojczyźnie obchodzimy jutro Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, pamiętajmy o modlitwie w intencji ojczyzny.
 5. W I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00 pomodlimy się za siostry zakonne i kapłanów powołanych z naszej parafii, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy św. Adoracja do godz. 20:00. Od godz. 19.00 adorację poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła. Po adoracji spotkanie diakoni modlitwy i Apostolatu Margaretka. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16:30. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19:00. W I sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00 odmówimy Różaniec wynagradzający oraz spotkanie Kół Różańcowych.
 6. W sobotę, 6 marca w Radomskiej Katedrze Ks. Biskup Marek Solarczyk ustanowi 15 nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej. W tej grupie jest również nasz parafianin Pan Radosław Malinowski. Łącznie w naszej parafii posługiwać będzie 7 szafarzy nadzwyczajnych, którym dziękujemy za posługę przy ołtarzu i wśród chorych.
 7. Po raz siódmy ze Starachowic wyruszy na Święty Krzyż w nocy z 19 na 20 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa. Proponujemy trzy trasy: 31 km, 38 km i 43 km; Ekstremalna Droga Krzyżowa kończy się mszą św. w sobotę 19 marca na Świętym Krzyżu o godzinie 6.00. Dla chętnych organizowany jest powrót autokarami; deklaracje przejścia zgłaszamy do niedzieli 14 marca; spotkanie organizacyjne w kościele w niedzielę 14 marca o godzinie 19.00. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz na fanpage’u EDK Starachowice – Św. Krzyż. 
 8. W tym tygodniu w liturgii w czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Kazimierza, królewicza, patrona naszej radomskiej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o biskupach, kapłanach oraz wszystkich wiernych naszej diecezji.
 9. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego”: Gdy świat nazywa płodność „piekłem kobiet”, oni marzą, żeby móc przytulić chociaż jedno maleństwo. Bardzo ciekawy artykuł o niepłodnych małżeństwach pragnących potomstwa oraz druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim. 
 10. Dziękujemy parafianom z ul. Dwernickiego 7,8,9,10 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 170 zł na potrzeby parafii. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Wysockiego 2.

 

  I niedziela Wielkiego Postu – 21 II 2021 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:
  Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 17:00. Bezpośrednio przed nabożeństwem złożyć będzie można ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  Różaniec – odmawiany o godz. 17:30 przez KŻR,
  Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. 18:30 do 20:00.
  Droga Krzyżowa, dla dzieci młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 17:30.
 2. W Roku Świętego Józefa Ks. Biskup Marek Solarczyk ustanowił jubileuszowe kościoły stacyjne m. in. w Skarżysku-Kamiennej oraz Radomiu. W naszym kościele w kaplicy Miłosierdzia pojawiła się figurka św. Józefa a świętemu będziemy zawierzać się każdego 19 dnia miesiąca a poszczególne wezwania litanii do św. Józefa będziemy pogłębiać podczas Mszy św. Nowennowych w środę. 
 3. Po raz ósmy ze Starachowic wyruszy na Święty Krzyż w nocy z 19 na 20 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa. Proponujemy trzy trasy: 31 km, 38 km i 43 km; Ekstremalna Droga Krzyżowa kończy się mszą św. w sobotę 19 marca na Świętym Krzyżu o godzinie 6.00. Dla chętnych organizowany jest powrót autokarami; deklaracje przejścia zgłaszamy do niedzieli 14 marca; spotkanie organizacyjne w kościele w niedzielę 14 marca o godzinie 19.00. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz na fanpage’u EDK Starachowice – Św. Krzyż. 
 4. W sobotę 27 II przypada 34 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego założyciela Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy wszyskich oazowiczów: dzieci, młodzież i rodziny Domowego Kościoła oraz sympatyków na uroczyste nieszpory w sobotę o godz. 19.15 podczas których swoim doświadczeniem oazy podzieli się ks. Zbigniew Stanek pallotyn, który kilka razy uczestniczył w rekolekcjach z ks. Blachnickim.
 5. Podajemy do wiadomości parafian, że jeden z uczestników aktu profanacji Najświętszego Sakramentu pan Jakub zamieszkały na terenie naszej parafii został przywrócony do pełnej jedności z Kościołem Katolickiem na podstawie decyzji Stolicy Apostolskiej.
 6. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego”: początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. W tym roku gościowym „rekolekcjonistą” jest doskonale znany oazowiczom ks. Franciszek Blachnicki.
 7. Dziękujemy parafianom z ul. Wysockiego 1 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 170 zł na potrzeby kościoła i kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza Św. w ich intencji będzie sprawowana 3 III o godz. 18.00. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Dwernickiego 7,8,9,10.
 8. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Ryszarda Głuszka oraz Danutę Cielecką. Ich dusze, naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 

  6 niedziela zwykła – 14 II 2021 r.  

 1. 14 lutego to wspomnienie św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Przez ich wstawiennictwo prośmy za państwa naszego kontynentu o wierność swoim chrześcijańskim korzeniom. Wspominamy także św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne.
  Dziś od godz. 17:30 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W Środę Popielcową 17 lutego rozpoczniemy Wielki Post, który wzywa nas do nawrócenia i odnowy wiary. Cały okres Wielkiego Postu jest w Kościele czasem pokuty. Katolicy powinni powstrzymywać się od zabaw, dyskotek, a włączyć się w pełnienie dzieł pokuty i miłosierdzia. Zachęcamy do osobistych postanowień i wyrzeczeń w tym czasie. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00, a po południu o godz. 17.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  – w każdy piątek o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa.
  – w każdą niedzielę o godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej.
  Za pobożny udział w nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego na zwyczajnych warunkach. Bezpośrednio przed nabożeństwem Gorzkich Żali zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przez cały Wielki Post zapraszamy na Różaniec o godz. 17:30, który będzie prowadzony przez Kółka Różańcowe w intencji dobrego przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych, a bezpośrednio po Mszy Św. od godz. 18:30 do 20:00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Wielkiego Postu będziemy przeżywali Rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Zieliński.
 3. W środę swoje 50-te urodziny chodzić będzie Ks. Proboszcz. Jubilatowi składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej w naszej parafii. 
 4. Mężczyzn zapraszamy na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC w piątek o godz. 19:00 w kościele. 
 5. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego”: o przeżywaniu Środy Popielcowej i okresu Wielkiego Postu.
 6. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Wysockiego 1.
 7. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy Kazimierza Janaszka oraz Lucynę Wolańską. Ich dusze, naszych bliskich zmarłych powierzmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 

5 niedziela zwykła – 7 II 2021 r. – rok B

 1. Dziś od godz. 17:30 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który przypada we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Zapraszamy w tym dniu o godz. 9:30 na Różaniec w intencji chorych, odmówiony przez Kółka Żywego Różańca oraz na Mszę św. o godz. 10:00, w czasie której szczególnie pomodlimy się w intencji osób chorych i cierpiących oraz zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych wg wymogów sanitarnych. Bardzo prosimy o poinformowanie chorych o modlitwie w ich intencji. Przy tej okazji pragniemy bardzo serdecznie podziękować za posługę nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. W razie potrzeby, w zakrystii można zawsze zgłaszać chorych na spowiedź w każdy pierwszy piątek miesiąca.
 3. W liturgii wspominamy w środę św. Scholastykę.
 4. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” m. in. o tym kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii, a eutanazją? oraz dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?
 5. Mieszkańcom bloku nr 5 przy ul. Dwernickiego dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejsza liturgię i ofiarę 140 zł na potrzeby parafii oraz kwiaty przed ołtarzem. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 3 marca o godz. 18:00. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Dwernickiego 6. 
 6. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Jana Bodo. Jego dusze naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

4 niedziela zwykła – 31 I 2021 r. – rok B

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach a także za ich opiekunów. Dziś od godz. 17:30 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. We wtorek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8, 17 i 18. Na każdej poświęcenie gromnic, które można nabyć w naszym parafialnym punkcie Caritas. W tym dniu w całym Kościele dziękujemy Bogu za posługę osób zakonnych, także pochodzących z naszej parafii: s. Katarzynę Purską, s. Jadwigę Kaczmarzyk i s. Justynę Oksiutę oraz misjonarza ks. Krzysztofa Sokoła, ale także modlimy się o nowe powołania do życia konsekrowanego. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. W tym dniu możemy także złożyć ofiarę na tacę przeznaczoną na utrzymanie zakonów klauzurowych. 
 3. W I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00 pomodlimy się za siostry zakonne i kapłanów powołanych z naszej parafii, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. Adoracja do godz. 20:00. Po adoracji spotkanie Diakonii Modlitwy i Apostolatu Margaretka. Zachęcamy do wpisywania intencji do modlitwy do skrzynki na stronie internetowej naszej parafii.
 4. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:30 oraz Msza święta o godz. 18:00 na zakończenie, której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godz. 19:00. 
 5. W I sobotę miesiąca Msza Św. wynagradzająca NS NMP i spotkanie KŻR o godz. 7:00. 
 6. W liturgii wspominamy: w piątek św. Agatę dziewicę i męczennicę, w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.
 7. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” m. in. o tym dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamyka się i modli za kratami klasztorów klauzurowych? 
 8. Dziękujemy panom oraz młodzieży za posprzątanie świątecznej dekoracji oraz choinek. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Dwernickiego 5. 

 

 3 niedziela zwykła – 24 I 2021 r. – rok B 

 1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka już drugi raz obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Wystawione Pismo Święte przypomina nam o potrzebie czytania i medytowania nad Słowem Bożym. Dziś od godz. 17:30 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu podczas której będziemy rozważać Słowo Boże. Zachęcamy by przynieść na nią Pismo Święte.
 2. Zakończyliśmy tegoroczną Kolędę, która z racji pandemii w tym roku przyjęła formę Mszy Świętych Kolędowych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Dziękujemy wszystkim, który przyjęli zaproszenie do wspólnej modlitwy oraz wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziś o 12:30 Msza Św. Kończąca Kolędę transmitowana na Facebooku w intencji wszystkich rodzin, które nie mogły uczestniczyć w Mszy Kolędowej oraz za sympatyków naszej parafii.
 3. W najbliższą środę w Katedrze Radomskiej odbędzie się ingres nowego Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka. Z tej racji Ksiądz Biskup skierował do nas słowo:
                                             
  Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 27 stycznia odbędzie się mój ingres do katedry radomskiej. Chcąc zachować wszelkie normy sanitarne podczas sprawowania tej liturgii, liczba uczestników będzie bardzo ograniczona. Niestety, w związku z tym, do świątyni będą mogły wejść jedynie osoby z zaproszeniami. Takie okoliczności sprawiają, że wielu z Was będzie łączyło się tylko duchowo oraz będzie mogło włączyć się we wspólnotę modlitwy poprzez przekaz medialny. 

Jest mi bardzo przykro, że w tak ważnym dla naszej społeczności dniu nie będziemy mogli wszyscy zgromadzić się w katedrze. Proszę o zrozumienie i wyrażam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mogli przeżyć osobiście wspólnotę wiary i modlitwy podczas Mszy Świętych w każdym z dekanatów. 

Bóg ofiarował nam ten czas, abyśmy wspólnie odkrywali Jego Tajemnice i spotykając się w naszych parafiach, grupach formacyjnych, wspólnocie kapłańskiej i życia konsekrowanego budowali wspólnotę Kościoła Radomskiego.

Dla każdego z Was przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa i proszę o modlitewne wsparcie mojej posługi pasterskiej wśród Was i dla Was.

Wasz biskup Marek
Ingres Księdza Biskupa Marka, w środę, 27 stycznia o godz. 11:00 będą transmitować:
telewizja Trwam, Radio Plus Radom i telewizja Dami.

 1. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Szarbela.
 2. 29 grudnia Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową, straty materialne opiewają na miliony dolarów. W tej nadzwyczajnej sytuacji dziś modlimy się za poszkodowanych, a przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
 3. W liturgii wspominamy: w poniedziałek Nawrócenie Św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
 4. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” m. in. o Franciszku Salezym, który zrozumiał znaczenie prasy zanim ktokolwiek o prasie usłyszał. Jest także Mały Gość Niedzielny.
 5. Dziękujemy parafianom z ul. Myśliwskiej 1-30 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 340 zł na potrzeby parafii oraz na kwiaty: 80 zł do Grobu Bożego i 50 zł na Boże Ciało. Msza św w ich intencji będzie sprawowana 27 I o godz. 17.00. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Myśliwskiej od 31 do końca.
 6. Na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Tadeusza Gawlika. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

2 Niedziela Zwykła – 17 I 2021 r. – rok B

 1. Od jutra rozpoczynamy Powszechny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś od godz. 17:30 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której zawierzmy sprawę zjednoczenia wszystkich chrześcijan w Kościele Katolickim. Dziś również przeżywamy dzień modlitw w intencji środków masowego przekazu. Ofiara do puszek przeznaczona jest na nasze diecezjalne media.
 2. We wtorek 19 stycznia pamietajmy w modlitwie o Biskupie Seniorze naszej diecezji Ks. Bp. Henryku Tomasiku w dniu jego imienin, dziękując Bogu i Matce Bożej za 11 lat jego posługi w naszej diecezji jako Biskupa Ordynariusza. 
 3. We wtorek o godz. 19:00 chłopców i mężczyzn zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC. 
 4. W czwartek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 5. W piątek z racji 22 dnia miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 6. Zapraszamy na Msze Święte Kolędowe o godz. 17:00. W tym tygodniu wg następującego porządku:
18 I (poniedziałek)

Czachowskiego, Lelewela 5

19 I (wtorek)

Traugutta, Lelewela 7

20 I (środa)

Miodowa, Kasztanowa, Dwernickiego 5

21 I (czwartek)

Pastwiska, Kolorowa, Dwernickiego 6

22 I (piątek)

Wiosenna, Romantyczna, Dwernickiego 7, 8, 9, 10

23 I (sobota)

Al. Niepodległości, Pustowójtówny 1, 3

24 I (niedziela) 12:30

Przyjaciele i sympatycy spoza parafii

Na zakończenie Mszy Świętej kolędowej otrzymacie wodę święconą w specjalnie przygotowanych buteleczkach aby dopełnić obrzędu w swoich domach poprzez pokropienie oraz wizerunek św. Józefa, którego opiece będziemy się powierzać na Mszach Kolędowych. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz parafii podczas Mszy Świętych Kolędowych oraz na konto parafialne. Na zakończenie tegorocznej Kolędy zapraszamy rodziny, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w spotkaniach w wyznaczonych terminach oraz przyjaciół i sympatyków spoza parafii, na Mszę Świętą w niedzielę 24 stycznia o godz. 12:30, która również będzie transmitowana na naszym Facebooku.

 1. W liturgii wspominamy: we wtorek- św. Józefa Sebastiana Pelczara; w czwartek św. Agnieszkę.
 2. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi oraz o tym jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.
 3. Dziękujemy parafianom z ul. Prądzyńskiego 4 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 400 zł na potrzeby parafii. Msza Św. w ich intencji 7 lutego o godz. 10:00. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Myśliwskiej 1 – 30.
 4. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Roberta Trzosa. Jego duszę oraz naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 I 2021 r.

 1. Wysłuchajmy Słowa Księdza Biskupa Marka Solarczyka

Moi Drodzy!

W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu.

Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie.

Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was. 

Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego. 

Wasz biskup Marek Solarczyk 

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga. Dziś od godz. 17:30 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Zapraszamy na Msze Święte Kolędowe o godz. 17:00. W tym tygodniu wg następującego porządku:
11 I (poniedziałek)

Sybiraków, Hauke Bosaka 1

12 I (wtorek)

Langiewicza, Hauke Bosaka 2

13 I (środa)

Emilii Plater, Hauke Bosaka 3

14 I (czwartek)

Mierosławskiego, Hauke Bosaka 5

15 I (piątek)

Sierakowskiego, Grottgera, Hauke Bosaka 4, 6

16 I (sobota)

Piaskowa, Lelewela 1, 2, 3

18 I (poniedziałek)

Czachowskiego, Lelewela 5

Na zakończenie Mszy Świętej kolędowej otrzymacie wodę święconą w specjalnie przygotowanych buteleczkach aby dopełnić obrzędu w swoich domach poprzez pokropienie oraz wizerunek św. Józefa, którego opiece będziemy się powierzać na Mszach Kolędowych. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz parafii podczas Mszy Świętych Kolędowych oraz na konto parafialne.

 1. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego”: specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze Świętym Józefem – Modlitwa do Świętego którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek a także w dodatku radomskim o jasełkach wystawionych przez naszą młodzież.
 2. Dziękujemy parafianom z ul. Prądzyńskiego 5 i 6 (z ul. Prądzyńskiego 3 nikt nie przyszedł) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 60 zł na potrzeby parafii. Msza św w ich intencji będzie sprawowana 30 I o godz. 17.00. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Prądzyńskiego 4.
 3. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony parafialnej: parafia.starachowice.pl oraz facebookowego fanpage’a.
 4. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Henrykę Cieślik oraz Ryszarda Latałę. Polecamy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 I 2021 r.

 1. Zapraszamy dziś na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Święto Trzech Króli. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Przed wejściem do kościoła młodzież będzie rozprowadzać kredę i kadzidło do poświęcenia. Także przed świątynią, będziemy mogli złożyć w tym dniu ofiarę do puszki przeznaczoną na misje.
 3. W czwartek na Mszy Św. o godz. 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00 prowadzona przez Diakonię Modlitwy naszej parafii. Po adoracji spotkanie Diakonii Modlitwy i Apostolatu Margaretka. 
 4. Młodzież z oazy zaprasza do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń minionego kwartału w gablocie przed kościołem. 
 5. Zapraszamy na Msze Święte Kolędowe o godz. 17:00. W tym tygodniu wg następującego porządku:

– 4 I (poniedziałek) – Łączna, Wysockiego 5, 6, 8, domy prywatne

– 5 I (wtorek) – Al. Jana Pawła II, Chłopickiego, Wanacja, Paderewskiego, Lutosławskiego

– 7 I (czwartek) – Jelenia, Wysockiego 7, 9,11,13,15,17,19

– 8 I (piątek) – Nurta, Robota, Prądzyńskiego 3, 5

– 9 I (sobota) – Południowa, Letnia, Lubianka, Prądzyńskiego 4, 6

– 11 I (poniedziałek) – Sybiraków, Hauke Bosaka 1

Na zakończenie Mszy Świętej kolędowej otrzymacie wodę święconą w specjalnie przygotowanych buteleczkach aby dopełnić obrzędu w swoich domach poprzez pokropienie oraz obrazek św. Józefa, którego opiece będziemy się powierzać na Mszach Kolędowych. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz parafii podczas Mszy Świętych Kolędowych oraz na konto parafialne.

 1. Dziękujemy parafianom z Al. św. Jana Pawła II, Chłopickiego, Wanacji i Paderewskiego  za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 180 zł na potrzeby parafii. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 20 stycznia o 18.00. O przygotowanie kościoła na liturgię przyszłej niedzieli prosimy wierzące rodziny z ul. Prądzyńskiego 3, 5 i 6.
 2. Zachęcamy, aby po Mszy Św. podejść na chwilę do żłóbka i w cichej modlitwie poprosić Dziecię Jezus o błogosławieństwo dla swoich rodzin. 

 

Niedziela Świętej Rodziny – 27 XII 2020 r. – rok B

 1. Dziś przypada uroczystość Świętej Rodziny, dlatego podczas każdej mszy św. małżonkowie obecni w kościele będą mogli odnowić przysięgę małżeńską. Ten rok duszpasterski przeżywamy nadal w naszej diecezji jako Rok Rodziny. Módlmy się o uświęcenie rodzin naszej parafii. Chrześcijańskich małżonków, którzy chcieliby umocnić swoją miłość małżeńską i rodzinną zapraszamy na spotkania Domowego Kościoła. W naszej parafii istnieje 6 kręgów oazy rodzin, skupiających 28 małżeństw. Pary, które chciałyby spróbować takiej formy pobożności prosimy o kontakt z ks. Damianem. Zachęcamy do formacji rodzin w gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, Ruchu Rodzin Nazaretańskich czy Ogniska Wiernej Miłości Sychar. 
 2. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Szarbela. 
 3. Zapraszamy w ostatni dzień Starego Roku na Uroczyste Nieszpory o godz. 17:30, a bezpośrednio po nich na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie ze stanu Parafii. Na zakończenie zaśpiewamy „Suplikację” i „Ciebie Boga wysławiamy”.
 4. W piątek pierwszy dzień Nowego Roku Kalendarzowego – jest to dzień poświęcony Bożej Rodzicielce, a także dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedziele – o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Wszystkich świętujących ostatni dzień roku zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca praktykujących I piątki miesiąca zachęcamy do Komunii Św. wynagradzającej podczas Mszy św. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00. Po niej będzie spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca.
 6. Z powodu pandemii niemożliwe są wspólne spotkania duszpasterskie w waszych domach. Dlatego w tym roku wizyta duszpasterska, nazywana kolędą będzie miała odmienny charakter. Do wszystkich parafian zostały rozniesione życzenia świąteczne i plan Kolędy, gdyby jednak nie dotarły można zabrać życzenia wyłożone w kopertach na stoliku pod chórem. W tym roku Kolęda będzie przebiegać w sposób następujący. Dziś podczas Mszy Świętej transmitowanej na naszym parafialnym Facebooku o godz. 12:30 zainaugurujemy kolędę w naszej parafii. Od jutra 28 grudnia zapraszamy na Msze Święte Kolędowe w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii o godz. 17:00 w kościele. Na zakończenie Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla Was na kolejny rok życia. Przyjdźcie w wyznaczonym terminie – o ile to możliwe – całą rodziną. Plan kolędy na najbliższe dni:
  28 XII (poniedziałek) – ul. 6 września, Wysockiego 1,

  29 XII (wtorek) – Smugowa, Wysockiego 2
  30 XII (środa) – Myśliwska, Wysockiego 3
  2 I (sobota) – Żytnia Ustronie i Magiczna oraz Wysockiego 4
  4 I (poniedziałek) – Łączna, Wysockiego 5, 6, 8, domy prywatne
  Po Mszy Świętej kolędowej otrzymacie wodę święconą w specjalnie przygotowanych buteleczkach aby dopełnić obrzędu w swoich domach poprzez pokropienie oraz obrazek św. Józefa, którego opiece będziemy się powierzać na Mszach Kolędowych. 
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać: w poniedziałek świętych Młodzianków, męczenników, w sobotę św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. 
 9. Dziękujemy parafianom z ul. Wysockiego 8  za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 180 zł na potrzeby parafii. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Jana Pawła II, Chłopickiego, Wanacja i Paderewskiego.
 10. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Wiesławę Łagowską-Habę. Jej  dusze a także naszych bliskich zmarłych powierzajmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Boże Narodzenie    25 – XII – 2020 r.

„A Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami” (J 1, 14)

Kochani Parafianie, Drodzy Dobroczyńcy naszej Parafii, wszyscy Goście.

Razem z Maryją i Józefem, naśladując ich prostotę i pokorę, klękamy przed Słowem, które stało się Ciałem i pochylamy się w cichej adoracji nad wielką tajemnicą Wcielenia, które napełnia radością i pokojem każdego, kto przyjmuje Dziecię Jezus do swojego serca.

Niezgłębiony jest Bóg w swojej miłości, który przychodzi do nas wszystkich, choć na to nie zasługujemy, daje nam Siebie samego i zaprasza do przyjaźni z sobą. W Święta Bożego Narodzenia doświadczymy Jego szczególnej obecności, ale wierzymy, że przychodzi On do nas nieustannie w Najświętszej Eucharystii. Pragnie tylko jednego: abyśmy Go przyjęli z największą miłością, na jaką potrafimy się zdobyć.

Wszystkim życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, radości i życzliwości. A Dziecię Jezus swoim błogosławieństwem niech Wam opromieni cały Nowy 2021 Rok. 

Z modlitwą i błogosławieństwem: Wasi Duszpasterze  

 1. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie naszej parafii do Świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie: 
 • Panom Adamowi i Michałowi Ziemnickim za projekt i wykonanie konstrukcji tegorocznej szopki oraz przedstawicielom grup parafialnych Grzegorzowi Przygodzie, Michałowi Sucheckiemu, Beacie i Mariuszowi Błędzińskim, Małgorzacie i Jarosławowi Bachurskim, Magdalenie Piwowarczyk, Agnieszce Kubas, Mirosławowi Śnieguckiemu, Annie Sionek, Beacie Mróz, Łukaszowi Hamerze, Władysławowi Borcuchowi oraz licznie obecnej młodzieży oazowej oraz dzieciom za wykonanie wystroju szopki i udekorowanie choinek;
 • Panom Szczepanowi Mrozowi, Leszkowi Piwnikowi, Sebastianowi Piwowarczykowi, Andrzejowi Klamczyńskiemu, Jackowi Kopciowi, Pawłowi Durazińskiemu, Zbigniewowi Kaczmarskiemu za przygotowanie choinek do kościoła,
 • Panu Zbigniewowi Bętkowskiemu za przygotowanie szopki przed kościołem
 • Dziękujemy ministrantom, oazie młodzieżowej, scholom, chórowi parafialnemu Gaude Mater za śpiew kolęd oraz oprawę muzyczną Mszy Świętej – Pasterki oraz wszystkim, którzy włączyli się w oprawę liturgiczną. 
 • Dziękujemy Młodzieży Oazowej i dzieciom ze Scholi Dziecięcej za wspaniałe Przedstawienie Jasełkowe wystawione między pasterkami w Wigilię Bożego Narodzenia. 

2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana męczennika. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na utrzymanie Katolickich Wyższych Uczelni.  Jest to także dzień imienin Pana Kościelnego. Życzymy mu już dziś, aby Pan Jezus któremu służy wypełniając funkcję kościelnego otaczał go łaskami i błogosławił jego rodzinę.

3. Z powodu pandemii niemożliwe są wspólne spotkania duszpasterskie w waszych domach. Dlatego w tym roku wizyta duszpasterska, nazywana kolędą będzie miała odmienny charakter. Do wszystkich parafian zostały rozniesione życzenia świąteczne i plan Kolędy, gdyby jednak nie dotarły można zabrać życzenia wyłożone w kopertach na stoliku pod chórem. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w rozniesieniu zaproszeń. W tym roku Kolęda będzie przebiegać w sposób następujący. Już w przyszłą niedzielę 27 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 będziemy transmitować na naszym parafialnym Facebooku inaugurację kolędy w naszej parafii. Zaproszenie do łączności poprzez transmisję kierujemy szczególnie do seniorów i osób w kwarantannie. Od 28 grudnia zapraszamy na Msze Święte Kolędowe w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 17:00 w kościele w pełnym bezpieczeństwie sanitarnym. Przyjdźcie w wyznaczonym terminie – o ile to możliwe całą rodziną – byśmy wspólnie mogli pomodlić się o błogosławieństwo Boże na kolejny rok życia dla Was.
Jeszcze w tym roku zapraszamy do kościoła na Mszę Świętą kolędową:

28 XII (poniedziałek) – 6 września, Wysockiego 1
29 XII (wtorek) – Smugowa, Wysockiego 2
30 XII (środa) – Myśliwska, Wysockiego 3
2 I (sobota) – Żytnia Ustronie i Magiczna oraz Wysockiego 4
Na zakończenie Mszy Świętej kolędowej otrzymacie wodę święconą w specjalnie przygotowanych buteleczkach aby dopełnić obrzędu w swoich domach poprzez pokropienie oraz obrazek św. Józefa, którego opiece będziemy się powierzać na Mszach Kolędowych. 

4. W niedzielę przypada uroczystość Świętej Rodziny, dlatego podczas każdej mszy św. małżonkowie obecni w kościele będą mogli odnowić przysięgę małżeńską. Zachęcamy by na wybraną eucharystię małżonkowie przyszli razem.

5. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego to powiększone wydanie świąteczno-noworoczne, a w nim dodatek specjalny: litania do Dzieciątka Jezus oraz artykuł o świętych którym malutki Jezus pozwolił wziąć się na ręce. Dla dzieci jest do nabycia Mały Gość Niedzielny.

 

4 Niedziela Adwentu – 20 XII 2020 r. – rok B

 1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Dziś adoracja o godz. 17:30.
 2. We wtorek z racji 22 dnia miesiąca przed Mszą św. o godz. 18:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. Zachęcamy także, aby w ostatnich dniach Adwentu przede wszystkim duchowo przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Do czwartku zapraszamy na Roraty o godz. 6:15 a do środy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 20:00.
 4. We czwartek wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej, przed którą zgodnie z polską tradycją odczytamy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połamiemy się opłatkiem i zaśpiewamy kolędy. W Wigilię godz. 21.00 będzie sprawowana pasterka dla dzieci, natomiast o północy odprawiona zostanie Pasterka dla wszystkich. W klimat Bożego Narodzenia wprowadzi nas młodzież oazowa i scholą dziecięca, która wystawi przygotowane Przedstawienie Jasełkowe. Dzieci i rodziców zachęcamy do pozostania po Pasterce dla dzieci na przedstawieniu o godz. 22:00, zaś osoby planujące uczestnictwo w pasterce o północy zapraszamy o godz. 23:00 na Jasełka i kolędowanie. 
 5. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia mszę św. odprawiane są jak w każdą niedzielę.
 6. Czas świąt Bożego Narodzenia skłania nas do pomocy tym którzy są w potrzebie. Caritas naszej parafii, w imieniu obdarowanych rodzin dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Serduszko  Bożonarodzeniowe”. Dziękujemy ofiarodawcom paczek, członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej nr 13 oraz osobom zaangażowanym w rozwożenie i dostarczenie paczek do potrzebujących. Dziękujemy za otwarte i wrażliwe serca. Msza w intencji wszystkich ofiarodawców paczek oraz w intencji zespołu Caritas i wszystkich wolontariuszy dziś o godz. 10:00. W naszym punkcie Caritas są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom na stół wigilijny. Codziennie przed i po Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki u Pana Organisty.
 7. Z powodu pandemii niemożliwe są wspólne spotkania duszpasterskie w waszych domach. Dlatego w tym roku wizyta duszpasterska, nazywana kolędą będzie miała odmienny charakter. Do wszystkich parafian zostały rozniesione życzenia świąteczne i plan Kolędy, gdyby jednak nie dotarły można zabrać życzenia wyłożone w kopertach na stoliku pod chórem. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w rozniesieniu zaproszeń. W tym roku Kolęda będzie przebiegać w sposób następujący. Już w przyszłą niedzielę 27 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 będziemy transmitować na naszym parafialnym Facebooku inaugurację kolędy w naszej parafii. Zaproszenie do łączności poprzez transmisję kierujemy szczególnie do seniorów i osób w kwarantannie. Od 28 grudnia zapraszamy na Msze Święte Kolędowe w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 17:00 w kościele w pełnym bezpieczeństwie sanitarnym. Przyjdźcie w wyznaczonym terminie – o ile to możliwe całą rodziną – byśmy wspólnie mogli pomodlić się o błogosławieństwo Boże na kolejny rok życia dla Was. Jeszcze w tym roku zapraszamy do kościoła na Mszę Świętą kolędową:
  28 XII (poniedziałek) – 6 września, Wysockiego 1
  29 XII (wtorek) – Smugowa, Wysockiego 2
  30 XII (środa) – Myśliwska, Wysockiego 3
  Na zakończenie Mszy Świętej kolędowej otrzymacie wodę święconą w specjalnie przygotowanych buteleczkach aby dopełnić obrzędu w swoich domach poprzez pokropienie oraz obrazek św. Józefa, którego opiece będziemy się powierzać na Mszach Kolędowych. 
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Świętej Rodziny, dlatego podczas każdej mszy św. małżonkowie obecni w kościele będą mogli odnowić przysięgę małżeńską. Zachęcamy by na wybraną eucharystię małżonkowie przyszli razem. 
 9. Wiele osób wykonało w gronie rodziny i przyjaciół Szopki Bożonarodzeniowe, które są wystawione przed ołtarzem. Dziękujemy za rodzinne zaangażowanie. 
 10. Młodzież z Oazy przy wyjściu z kościoła rozprowadza własnoręcznie robione kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność młodzieży w parafii. 
 11. W najnowszy numerze Gościa Niedzielnego o tym że w niebie polubimy, a nawet pokochamy swojego dawnego wroga – przypomnienie o. Joachima Badeniego – oraz dodatek: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną. Jest również Mały Gość Niedzielny, w którym stajenka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia. 
 12. Troskę o świątynię przed zbliżającymi się uroczystościami powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Wysockiego 8. Prosimy również o pomoc w sprzątaniu parafian z ul. Mierosławskiego Sierakowskiego i Grottgera w najbliższą środę o 19:00. 
 13. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Juliana Stompora oraz Marię Kusalewicz. Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

3 Niedziela Adwentu – 13 XII 2020 r. – rok B

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Dziś również wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego oraz włączmy się w akcję „Zapal światło wolności” stawiając zapaloną świecę w oknie o godz. 19:30.

2. Dziś godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej podczas którego zaśpiewamy Akatyst – hymn ku czci Bogurodzicy śpiewany zgodnie z grecką nazwą na stojąco. Pierwsze posiedzenie Rady Parafialnej nowej kadencji dziś o godz. 19:00.

3. W środę 16 XII rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe połączone z 40-godzinnym nabożeństwem. Każdy katolik przez udział w rekolekcjach przygotowuje swoją duszę na przyjście Pana poprzez rekolekcyjne ćwiczenia duchowe. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych (środa, czwartek, piątek) o 6.15 i 18.00. Nauki dla dzieci także o 6.15 (w kaplicy) i o 17.00. Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży w piątek o 19.00. Spowiedź adwentowa w sobotę 19 XII od 9.00 do 10.30 i po południu od 15.00 do 16.30. Zachęcamy także do spowiedzi na każdej Mszy. Spowiedź chorych w ich domach w piątek od 9:00. W zakrystii możemy zapisać chorych, którzy nie mogą być na spowiedzi w kościele. Zachęcamy także, aby w ostatnich dniach Adwentu przede wszystkim duchowo przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia przez: Roraty o godz. 6:15; Adorację Najświętszego Sakramentu codziennie po Mszy św. do godz. 20:00. Codziennie przed i po Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki u Pana Organisty.

4. W naszym punkcie Caritas są już tegoroczne świece Caritas na stół wigilijny. W imieniu zespołu Caritas dziękujemy wszystkim ofiarodawcom paczek które trafiły do seniorów. Msza w intencji wszystkich ofiarodawców paczek oraz w intencji zespołu Caritas i wszystkich wolontariuszy w niedzielę 20 grudnia o godz. 10:00. Dziękujemy wszystkim którzy pomagali w dostarczeniu paczek do seniorów: Rycerzom Kolumba oraz pragnącym zachować anonimowość wolontariuszom.

5. W najbliższych dniach trafią do wszystkich rodzin utrzymujących więź z naszą parafią okolicznościowe życzenia świąteczne wraz z zaproszeniem na Msze św. „Kolędowe”czyli Msze połączone z błogosławieństwem mieszkańców poszczególnych ulic i bloków mieszkalnych. Więcej informacji w gablocie oraz w coniedzielnych ogłoszeniach.

6. W sobotę o 19:00 zapraszamy na kolejny Męski Różaniec. W tym miesiącu nawiedzimy kapliczkę przy skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Moniuszki.

7. Zachęcamy również do wykonywania w gronie rodziny i przyjaciół Szopek Bożonarodzeniowych. Prosimy o przynoszenie szopek do piątku. Prezentacja szopek w niedzielę 20 grudnia.

8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” m.in. sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadalupe wobec których nauka jest bezradna

9. Dziękujemy parafianom z ul. Łącznej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 120 zł na potrzeby parafii. Msza św. w ich intencji 16 grudnia o 18.00. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Mierosławskiego, Sierakowskiego i Grottgera.

10. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Edwarda Kwiatkowskiego, Bogdana Młynarczyka, Łukasza Ulichnowskiego. Naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”

2 Niedziela Adwentu – 6 XII 2020 r. – rok B

 1. Zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:15 na Roraty. Codziennie w Adwencie, zapraszamy o godz. 17.30 na Różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca w intencji rekolekcji adwentowych, a po mszy św od godz. 18.30 – 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 16 – 18 XII. Spowiedź 19 XII. Do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Na naszym parafialnym kanale YouTube transmisja Mszy św. niedzielnej o 10.00 przez adwent i w święta Bożego Narodzenia. Przypominamy że dyspensą są objęci chorzy, przebywający w kwarantannie lub izolacji oraz seniorzy 70+. Codziennie przed i po Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki u Pana Organisty.
 2. Dziś wspominamy św. Mikołaja biskupa Miry. Pamiętajmy by dzieciom przedstawiać prawdziwy obraz świętego, który wsławił się wspomaganiem biednych i potrzebujących.
 3. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o 6:15, 17 i 18. Zgodnie objawieniami Maryi w miejscowości Fontanelle (zatwierdzonymi przez Kościół w 2000r.) aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata, zapraszamy od godz. 12:00 – 13:00 na adorację w ciszy w Kaplicy Miłosierdzia. Matka Boża w objawieniu mówiła: Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.  Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej będą mieć poświęcane medaliki; po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 4. Za tydzień w niedzielę godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej podczas którego zaśpiewamy Akatyst – hymn ku czci Bogurodzicy śpiewany zgodnie z grecką nazwą na stojąco. Pierwsze posiedzenie Rady Parafialnej nowej kadencji o godz. 19:00. 
 5. Zachęcamy do wykonywania w gronie rodziny i przyjaciół Szopek Bożonarodzeniowych. Prosimy o przynoszenie szopek do 19 grudnia. Wystawa szopek w niedzielę 20 grudnia.
 6. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego o niepodważalnej świętości św. Jana Pawła II w rozmowie z Księdzem Sławomirem Oderem postulatorem procesu kanonizacyjnego Papieża Polaka a w dodatku diecezjalnym o srebrnym jubileuszu Domowego Kościoła w naszej parafii.
 7. Dziękujemy parafianom z ul. Pastwiska i Kolorowej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 130 zł na potrzeby parafii. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Łącznej.
 8. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Bożenę Jasztal oraz Janusza Ulichnowskiego. Dusze naszych zmarłych polećmy teraz Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny odpoczynek…”.

 

1 Niedziela Adwentu – 29 XI 2020 r. – rok B

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i zarazem Nowy Rok Liturgiczny. Kościół w Polsce kontynuuje trzyletni program duszpasterski pod hasłem „Eucharystia daje życie”. A tematem tego roku 2020/2021 będą słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Na stronie internetowej jest dostępny List Pasterski Biskupa Henryka Tomasika na nowy rok duszpasterski poświęcony Eucharystii, który w Diecezji Radomskiej będziemy przeżywać jako Rok Rodziny.
 2. Jutro w liturgii Kościoła wspominamy św. Andrzeja Apostoła. Jest to także dzień imienin ks. Proboszcza Andrzeja Kani. Czcigodnemu solenizantowi składamy najlepsze życzenia, wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień posługi kapłańskiej. Msza Święta w intencji ks. Proboszcza jutro o godz. 18:00.  
 3. Zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:15 na Roraty. Zachęcamy do przynoszenia lampionów, a dzieci także podpisane serduszka z dobrymi uczynkami i postanowieniami adwentowymi. Wśród obecnych dzieci losowana będzie figurka Praskiego Dzieciątka Jezus. Podczas tegorocznych rorat będziemy pogłębiać wiarę w Eucharystię. Codziennie w Adwencie, zapraszamy o godz. 17.30 na Różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca a także bezpośrednio po mszy św od godz. 18.30 – 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Rekolekcje Adwentowe połączone z 40-godzinnym nabożeństwem odbędą się od 16-18 XII. Spowiedź odbędzie się w sobotę 19 XII. Na prośbę parafian wznawiamy transmisję Mszy św. niedzielnej o 10.00 przez adwent i w święta Bożego Narodzenia. Przypominamy że dyspensą są objęci chorzy, przebywający w kwarantannie lub izolacji oraz seniorzy 70+.  
 4. W I czwartek miesiąca podczas mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz dziękować za powołanych z naszej parafii. Modlić się będziemy również o uświęcenie rodzin i małżeństw. Adorację o godz. 19:00 – 20.00 poprowadzą rodziny Domowego Kościoła. Po adoracji spotkanie diakonii modlitwy oraz apostolatu Margaretka.
 5. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00. W tym miesiącu do chorych udamy się 18 grudnia przed świętami. Katecheza chrzcielna dla osób mające pełnić rolę chrzestnego w piątek 18 XII o godz. 19:00. 
 6. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Św. i różaniec wynagradzający o godz. 6:15. 
 7. Dzień skupienia dla narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa, odbędzie się w Sanktuarium w Kałkowie 5 XII od godz. 10:00 – 14:00.
 8. Caritas naszej parafii zaprasza do udziału w akcji pomocy starszym osobom ubogim i samotnym. Na widocznej choince znajdują się serduszka z imionami osób, które potrzebują naszego wsparcia. Paczki z żywnością i potrzebnymi produktami prosimy o przynoszenie do zakrystii lub punktu Caritas do 8 XII. W punkcie Caritas można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom i karki świąteczne. Dziękujemy zespołowi Caritas i zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą pomóc w dowiezieniu paczek do potrzebujących. Codziennie przed i po Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki u Pana Organisty. Niech będzie to wyrazem wdzięczności dla Pan Organisty za Jego wieloletnią i ofiarną  pracę w naszej parafii. 
 9. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Mikołaja biskupa. Pamiętajmy by dzieciom przedstawiać prawdziwy obraz świętego, który wsławił się wspomaganiem biednych i potrzebujących. Z tej okazji w naszym sklepiku Caritas promocja na książkę poświęconą ks. Infułatowi, która może stać się doskonałym prezentem pod choinkę i okazją do poznania ciekawej biografii Jubilata i historii parafii.
 10. 13 grudnia o godz. 19:00 posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji. 
 11. W liturgii Kościoła: w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; w piątek Uroczystość św. Barbary, patronki Starachowic.
 12. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych oraz początek cyklu adwentowego „Objawiło się życie”.
 13. Dziękujemy parafianom z ul. Smugowej nr 61 do końca za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 500 zł na potrzeby parafii. Msza Św. w ich intencji 13 stycznia o godz. 18:00. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Pastwiska i Kolorowej. Mieszkańcom z ul. Smugowej od nr 1- 60 i Romantycznej dziękujemy za ofiarę 340 zł i mobilizację. Dziękujemy Paniom Marii Lisowskiej i Janinie Makowskiej oraz Panu Szczepanowi Mrozowi za przygotowanie wieńca adwentowego oraz Roratki. 
 14. W minionym czasie na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Wiesława Borkowskiego, Macieja Bogacza. Duszę naszych zmarłych polećmy teraz Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny odpoczynek…”. 

 

Uroczystość Chrystusa Króla – rok „A”
22 XI 2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego. Zachęcamy też dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 a z racji 22 dnia miesiąca o 17.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Obchodzimy dzisiaj w liturgii wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność Panu Organiście Krzysztofowi Zajchowskiemu, który nieprzerwanie od 38 lat pełni tę posługę w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowych pomysłów muzycznych. Za tydzień na każdej Mszy zostaną poświęcone opłatki. Tylko poświęcone opłatki powinny być na świątecznym stole. Od dzisiaj po każdej Mszy w ciągu tygodnia i w niedziele można je nabyć u Pana Organisty. Niech będzie to wyrazem wdzięczności dla Pan Organisty za Jego wieloletnią i ofiarną  pracę w naszej parafii. 
 3. 27 listopada w piątek wspominamy NMP Objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu po Msza św. wieczornych będzie można nabyć medalik u przedstawicieli Rycerstwa Niepokalanej.
 4. Sobota – 28 listopada to dzień modlitwy przy relikwiach św. Szarbela. Zapraszamy na nabożeństwo ku jego czci o godz. 17:45. Prośby możemy składać pod chórem. 
 5. W następną niedzielę rozpoczniemy Adwent. Zapraszamy w tygodniu na poranne Msze Św. – roraty o godz. 6.15, podczas których zagłębiać się w tajemnicę Eucharystii. Spowiedź  adwentowa 19 grudnia i z racji pandemii będzie mniej kapłanów dlatego prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty w ciągu całego adwentu. Rekolekcje poprowadzą miejscowi duszpasterze od 16 do 18 grudnia. Na prośbę parafian wznawiamy transmisję Mszy św. niedzielnej o 10.00 przez adwent i w święta Bożego Narodzenia. Przypominamy że dyspensą są objęci chorzy, przebywający w kwarantannie lub izolacji oraz seniorzy 70+.  
 6. W przykościelnym punkcie Caritas od następnej niedzieli będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 7. 13 grudnia o godz. 19:00 posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji. 
 8. Dziękujemy pani Irenie Kiełbasie z ul. Smugowej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię. Troskę o świątynię powierzamy teraz rodzinom z ul. Smugowej 61 do końca.
 9. W liturgii wspominamy: we wtorek – świętych Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
 10. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy min. o tym czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć? Jest także „Mały Gość” dla dzieci.
 11. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Augustyna Świstaka, Sabinę Zapłotyńską, Reginę Knap, Ryszarda Sokołowskiego. Naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

33 niedziela zwykła – rok „A” – 15 XI 2020 r.

 1. Dziś „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” – pamiętamy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dziś o 17:30 oraz od poniedziałku do soboty po Mszy Św. o godz. 18:00 do 20:00. Zapraszamy również na Różaniec odmawiany przez KŻR o godz. 17:30. 
 3. Prosimy, aby w kościele zachować wymagany dystans oraz zakrywać twarz. Poradnia rodzinna i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego nieczynne do odwołania. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła i parafii przekazywane zarówno w kościele jak i na konto parafialne. Numer Konta Bankowego znajduje się na stronie parafialnej. 
 4. Przez cały listopad możemy zamawiać w zakrystii wypominki za zmarłych.
 5. W najbliższą środę na mszy św. o godz. 18:00 dziękować będziemy za 25 lat istnienia w naszej parafii wspólnoty Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło – Życie zwanej Oazą Rodzin. Jubileuszowy I krąg powstał 19 listopada 1995 roku z inicjatywy ówczesnych wikariuszy ks. Andrzeja Kani i ks. Mirosława Nowaka. Przez lata na różnych etapach formowało się 11 rodzin, a duchową opiekę sprawowało 5 kapłanów. Obecnie krąg skupia 4 rodziny. Módlmy się za Jubilatów o potrzebne łaski na dalsze lata formacji. Obecnie w naszej parafii Domowy Kościół skupia 6 kręgów, w których formuje się 28 małżeństw. Małżeństwa zainteresowane przystąpieniem do wspólnoty prosimy o kontakt z ks. Damianem.
 6. W czwartek kolejny męski różaniec o 19:00. 
 7. W następną niedzielę przeżywać będziemy święto muzyki kościelnej wspominając patronkę śpiewu św. Cecylię. Z tej racji przypominamy również o istniejących w naszej wspólnocie grupach muzycznych i serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w ich działalności. 
 8. Dziś po Mszy Św. o 11:15 spotkanie rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.
 9. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia; we wtorek – św. Elżbietę Węgierską, w środę – bł. Karolinę; w piątek – św. Rafała Kalinowskiego; w sobotę – Ofiarowanie NMP.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. 6 września (61 do końca) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię ofiarę 150 zł na potrzeby parafii. Troskę o świątynię powierzamy rodzinom z ul. Smugowej (1-60) i Romantycznej. 
 11. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o tym że osoby niepełnosprawne czują się dyskryminowane i poniżane przez protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.
 12. Matce Bożej Nieustającej Pomocy zawierzmy wszystkich dotkniętych koronawirusem, znajdujących się w kwarantannie lub izolacji oraz całą Służbę Zdrowia: Zdrowaś Maryjo…

 

 

32 niedziela zwykła – rok „A” – 8 XI 2020 r.

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dziś o 17:30 oraz od poniedziałku do soboty po Mszy Św. o godz. 18:00 do 20:00. Do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. 
 2. W środę mija kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17:30 prowadzony przez KŻR oraz Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji naszej ojczyzny.
 3. Przez cały listopad możemy zamawiać w zakrystii wypominki za naszych zmarłych.  Przypominamy, że Ojciec Święty Franciszek tradycyjny czas odpustu ze względu na pandemię koronawirusa, rozciągnął na cały listopad. Jest to czas, kiedy duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny.
 4. Za tydzień po Mszy Św. o 11.15 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 
 5. Dziękujemy mieszkańcom z ul. 6 września 1-60 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 200 zł na potrzeby parafii. Msza Święta w ich intencji 2 XII o godz. 18:00. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. 6 września 61 do końca.
 6. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie; we wtorek – św. Leona Wielkiego; w środę – św. Marcina; w czwartek – św. Jozafata; w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, polskich męczenników.
 7. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego”: o tym, że chaos informacyjny, emocje i zbiorowa histeria utrudniają merytoryczną dyskusję w sprawie aborcji eugenicznej. Co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego? oraz o o kapucynie, który od 40 lat głosi rekolekcje kolejnym papieżom a teraz zostanie ogłoszony nowym kardynałem.
 8. Dziś po każdej Mszy Świętej, odśpiewamy suplikacje „Święty Boże” w intencji uproszenia Bożego miłosierdzia dla świata i oddalenie pandemii koronawirusa oraz wynagradzając za profanacje kościołów w czasie protestów. Prosimy, aby w kościele zachować wymagany dystans oraz zakrywać twarz. Poradnia rodzinna i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego nieczynne do odwołania. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła i parafii przekazywane zarówno w kościele jak i na konto parafialne. Numer Konta Bankowego znajduje się na stronie parafialnej. 
 9. Matce Bożej Nieustającej Pomocy zawierzmy wszystkich dotkniętych koronawirusem, znajdujących się w kwarantannie lub izolacji oraz całą Służbę Zdrowia: Zdrowaś Maryjo….
 10. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Artura Grochowinę, Andrzeja Gołębskiego, Wiesława Sławka. Ich dusze, a także naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek

 

Uroczystość Wszystkich Świętych – rok „A” – 1 XI 2020 r.

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, dzień, który przypomina każdemu z ochrzczonych o jego powołaniu do świętości, czyli przynależności do Boga.
 2. Jutro – Dzień Zaduszny – w liturgii modlimy się za Wszystkich Wiernych Zmarłych, którzy oczekują na naszą pomoc, aby osiągnąć niebo. Msze św. o godz. 8:00, 10:00. O godz. 17.00 zapraszamy na msze św. i nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Szczególnie zapraszamy na nabożeństwo rodziny zmarłych w minionym roku (od listopada). Ostatnia msza św. o godz. 18:00. Ojciec Święty Franciszek tradycyjny czas odpustu ze względu na pandemię koronawirusa, rozciągnął na cały listopad. Nie zapominajmy więc, że jest to czas, kiedy duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub duchową łączność i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 3. Nadal możemy powierzać zmarłych modlitwie Kościoła. W zakrystii przyjmujemy wypominki: roczne, półroczne i kwartalne. Wypominki jednorazowe, które będziemy odczytywać w dzień zaduszny oraz w dniach 3-8 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 możemy składać w zakrystii na formularzach, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 4. Odpowiadamy na Apel Biskupa Radomskiego, aby w każdą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, odśpiewane zostały suplikacje „Święty Boże” w intencji uproszenia Bożego miłosierdzia dla świata i oddalenie epidemii koronawirusa oraz wynagradzając za profanacje kościołów w czasie protestów. Prosimy, aby w kościele zachować wymagany dystans oraz zakrywać twarz. Poradnia rodzinna i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjna nieczynne do odwołania.
 5. Od wtorku przez cały listopad zapraszamy na Adorację Najświętszego po Mszy Św. o godz. 18:00 do godz. 20:00. W niedzielę Adoracja od 17:30 do 18:00. Od dziś do niedzieli 8 listopada zapraszamy na Różaniec do Granic Nieba prowadzony przez KŻR w intencji przebłagania Pana Boga za grzech zabijania nienarodzonych oraz wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone. Pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów.
 6. W środę wspominać będziemy św. Karola Boromeusza, patrona z chrztu ks. Karola. Msza św. w intencji solenizanta będzie sprawowana o godz. 18:00.
 7. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18 w intencji kapłanów i adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20:00. W I piątek miesiąca spowiedź od 16:00. W tym miesiącu nie idziemy do chorych poza sytuacjami w niebezpieczeństwie śmierci. Katecheza chrzcielna się nie odbędzie. W I sobotę miesiąca Msza św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 7:00. 
 8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Żytniej (66 d.k.), Nurta i Robota za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę 330 zł. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z  ul. 6 września 1- 60.
 9. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą oraz o założycielu Rycerzy Kolumba bł. ks. Michaelu McGivney’u, którego biografia jest fascynującą historią pokonywania życiowych przeszkód i przekuwania ich w służbę innym. 
 10. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p. Mieczysława Świtę, Zbigniewa Sokoła, Wiesława Lipę ich dusze oraz naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Masz pytanie czy sugestię? Napisz. 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com