24 niedziela zwykła – „C” – 15. 09. 2019 r.

1. Zapraszamy dziś o godz. 17:30 do Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy Różaniec, natomiast codziennie we wrześniu Różaniec odmawiamy także o godz. 17:30.
  2. Uczniów klasy VI i VII szkoły podstawowej, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie dziś po mszy św. o godz. 11:15.
  3. Wszystkich Pielgrzymów uczestniczących w 41. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz sympatyków pielgrzymki zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w kościele Świętej Trójcy w Starachowicach w niedzielę 15 września. Rozpocznie się ono Mszą Św. o godz. 18:00 a po niej spotkanie przy kościele.
  4. Z racji Triduum do św. Stanisława zapraszamy w poniedziałek o godz. 19:00 kandydatów do bierzmowania oraz młodzież na Adorację Najświętszego sakramentu, natomiast we wtorek dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 17:00. Dzieci komunijne wraz z   rodzicami złożą deklarację przygotowania się do I Komunii Św. Natomiast w środę 18 IX – wspominamy św. Stanisława Kostkę, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na godz. 18:00 na mszę św. podczas której zawierzymy się św. Stanisławowi. Ministranci klas VIII otrzymają nowy strój – albę rozpoczynając tym samym kurs lektorski. Prosimy o udział w tym nabożeństwie również rodziców i zachęcanie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w ich patronalnym święcie.
  5. Także w środę 18 IX przypada dzień imienin Ks. Infułata Stanisława Pindery. Msza św. w intencji czcigodnego solenizanta będzie sprawowana o godz. 17.00. Prosimy parafian o modlitwę w intencji naszego księdza Infułata.
  6. Zelatorki i zelatorów Kółek Różańcowych zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 16:00 w Sali pod kościołem.
  7. W najbliższą sobotę o godz. 19:00 w parafii Świętej Trójcy odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu 10.  obowiązkowych katechez dla narzeczonych z naszego dekanatu, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa.
  8. Spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR dla małżeństw w trudnej sytuacji związkowej odbędzie się w niedzielę 22 września o godz. 16:30.
  9. W przyszłą niedzielę 22 dnia miesiąca, przed mszą św. o godz. 18:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19:00 w Sali pod kościołem.
  11. 11.Rodzinę Różańcową oraz wszystkich parafian zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Różańcowej do Sanktuarium w Wysokim Kole 5 października. Zapisy w zakrystii.
  12. Zapraszamy na weekendową oazę modlitwy w Dąbrówce – klasy IV, V i VI w dniach od 4 do 6 X, a klasy VII i VIII od 11 do 13 X. Zapisy na oazy w zakrystii.
  13. W liturgii wspominamy:
    w czwartek świętych męczenników Korneliusza i Cypriana
    w piątek św. Andrzeja Kim Taegon i męczenników koreańskich;
    w sobotę św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  14. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Południowej, Lubianki i Letniej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. Sybiraków.
  15. W „Gościu niedzielnym” przeczytamy o tym jak doszło do odnalezienia relikwii krzyża świętego a także poradnik: jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów. Masz pytanie czy sugestię? Napisz.