19 niedziela zwykła – „A” – 9. 08. 2020 r.

 1. Przypominamy o trwającej pandemii koronawirusa i związanych z nią wymaganiami sanitarnymi. Prosimy o zachowanie wymaganych odległości oraz obowiązku zakrywania twarzy w kościele. Przy wejściu do kościoła na stoliku pod chórem znajduje się płyn dezynfekujący. Zapraszamy dziś na godz. 19:30 na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W czwartek pomimo obostrzeń wyruszyła z naszej diecezji piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W naszym mieście przyjęła ona formę pielgrzymki duchowej. W kościele Świętej Trójcy codziennie o godz. 20:30 Msza Święta w intencji duchowych pielgrzymów z konferencją zakończona Apelem Jasnogórskim. Samotnie na pielgrzymkę w naszych intencjach oraz w intencji powołań udał się ks. Damian, który czuje się dobrze i zapewnia o modlitewnej łączności. Dziś pokonuje etap z Mniowa do Mnina. Wczoraj naszego pielgrzyma odwiedził ks. Proboszcz i kleryk Bartosz. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają pielgrzymów i trwają w pielgrzymce duchowej.
 3. W czwartek zapraszamy wszystkich na godz. 19:00 do wspólnej modlitwy Różańcowej podczas Nabożeństwa Fatimskiego.
 4. W sobotę przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prosimy o przygotowanie wiązanek ziół i kwiatów. Msze Święte jak w niedzielę. Jest to święto nakazane.
 5. W niedzielę 16 sierpnia dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą o godz. 10:00 i 12:30. Osoby niezwiązane z dziećmi i ich rodzinami prosimy o wybranie tego dnia pozostałych Mszy świętych o godz. 8:00, 11:15 i 20:00. Próby dzieci przed Komunią w kościele o godz. 19:00 – I grupa z godz. 10 w środę a II grupa z godz. 12:30 we wtorek. Spowiedź wszystkich dzieci w czwartek o godz. 17:00. 
 6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował do wiernych Kościoła w Polsce Apel o pomoc dla mieszkańców Bejrutu w Libanie dotkniętego 4 sierpnia potężną eksplozją materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów. Abp Stanisław Gądecki wzywa nasz wszystkich: Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości. Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, prosić w modlitwie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Stolica ojczyny św. Szarbela dla nas jest miejscem bardzo ważnym, dlatego przez wstawiennictwo tego świętego módlmy się za wszystkich poszkodowanych. 
 7. Na prośbę rodziców bierzmowanie młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową odbędzie się 13 września na Mszy Św. o godz. 12:30. Spotkanie młodzieży 31 sierpnia o godz. 18:30. 
 8. Mieszkańcom ul. Jeleniej dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i ofiarę 300 zł na potrzeby parafii oraz kwiaty do Kaplicy Miłosierdzia. Msza Święta w ich intencji będzie sprawowana 12 sierpnia o godz. 18:00. Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy rodzicom dzieci przeżywających I Komunię świętą (sprzątanie w piątek o godz. 18:30).
 9. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Wawrzyńca; we wtorek św. Klarę; w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego;
 10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kolejny odcinek wakacyjnego cyklu „Nie ma jak u mamy” o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha.  
 11. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy ś.p Jana Guzerę. Jego dusze naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Masz pytanie czy sugestię? Napisz. 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com