Home Ogłoszenia parafialne 28 V

Ogłoszenia parafialne 28 V

7 niedziela WIELKANOCNA – „A” – 28.05.2017 r. – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Zapraszamy do środy na ostatnie już nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
  2. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane o godz. 17.30. W czwartek także obchodzimy Dzień Dziecka. Podczas nabożeństwa czerwcowego pomodlimy się do Serca Jezusowego o potrzebne łaski dla wszystkich dzieci naszej parafii w dniu ich święta. Pamiętajmy, że w każdą niedzielę msza św. o godz. 11.15 jest z kazaniem specjalnie skierowanym do dzieci.
  3. W pierwszy czwartek msza św o godz. 18:00 z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, a po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 i okazja do spowiedzi.
  4. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź w tym dniu od godz. 16.30.
  5. Także w piątek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie włączyć swoje dziecko do wspólnoty kościoła.
  6. W pierwsza sobotę miesiąca o godz. 6:30 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP  wszelkie zniewagi. Po mszy św. odbędzie się spotkanie wszystkich KŻR.
  7. W sobotę 3 VI w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy mieszkańców naszego miasta i wszystkie grupy parafialne na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w Parafii p.w. Wszystkich Świętych.
  8. Przez cały tydzień trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy na zakończenie Nabożeństw majowych i czerwcowych. Szczególnie do wspólnej modlitwy  zapraszamy młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania.
  9. Zapraszamy do udziału w XII pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Krzyża Świętego pod hasłem roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Wyruszamy spod kościoła 10 VI o godz. 6:30, powrót autokarami około godz. 18:00. Zapisy w zakrystii.
  10. Trasa procesji Bożego Ciała 15 VI będzie przebiegać w tym roku następująco:
    I ołtarz przy bloku Wysockiego nr 1, II ołtarz na ul. 6 września,
    III ołtarz na ul. Żytniej, IV ołtarz przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Żytniej o którego przygotowanie prosimy w tym roku młodzież z grup parafialnych.
  11. W zakrystii i na stronie internetowej jest nowy grafik czytań dla diakonii liturgicznej.
  12. Jest już przygotowana księga intencji na 2018 r. Jeżeli ktoś chciałby zamówić datę ślubu czy zarezerwować termin mszy św. to może to uczynić po mszy św w zakrystii.
  13. Z pewnością zauważyliście pod chórem fragment wyczyszczonej posadzki. Chcemy, aby w tym roku darem naszym na odpust była wyczyszczona cała posadzka kościoła i kaplicy. Jest to duży koszt, ale efekt jaki zostanie osiągnięty sprawi że nasza świątynia będzie jeszcze piękniejsza. Prace rozpoczną się już od najbliższej środy, tak aby na odpust zostały ukończone.
  14. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy:
    • czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek?
    • o pewnym przełomie w sprawie Medjugorie.
    Jest również dostępny bezpłatny miesięcznik Dobre Nowiny.
  15. W punkcie Caritas jest już najnowsza książka o. Emila Pacławskiego pt: „Ukryty przed światem”, która poświęcona jest osobie i nauczaniu papieża Benedykta XVI.
  16. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Urszule Ledóchowską, w środę św. Nawiedzenia NMP, w czwartek św. Justyna, w sobotę św. Karolą Lwangi i Towarzyszy.
  17. Dziękujemy wierzącym rodzinom z bloku Wysokiego 9 i 17 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii oraz 110 zł na potrzeby parafii. Msza św w ich intencji będzie sprawowana 28 lipca o godz. 18:00. Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy rodzinom z ul. Al. Wyzwolenia.
  18. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Stanisława Salę. Jego duszę, a także naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.