Home Nasz misjonarz

Nasz misjonarz

Przyjazd z urlopu nie był dla mnie łatwy. Od razu napotkałem wyzwania z którymi trzeba było się zmierzyć. Podczas mojego pobytu na urlopie w Polsce, zaczęła się w mojej parafii susza. Trwała ona aż do końca listopada. Na dodatek na początku września mieliśmy przymrozki, które zniszczyły ludziom ogrody. Tu w Papui nie ma banków żywności, czy wielkich lodówek gdzie można przechowywać jedzenie. Więc takie sytuacje są naprawdę dużym wyzwaniem.
Obecnie przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia oraz do odpustu parafialnego (patronką parafia na której jestem jest Maryja, Boża Rodzicielka). Biskup przyjedzie w niedzielę św. Rodziny by wspólnie z nami świętować. Będzie to dla nas w parafii okazja by podziękować za miniony rok i uroczyście rozpocząć nowy. Ten rok będzie dla nas szczególny, ponieważ nasza diecezja obchodzić będzie w 2016 roku jubileusz 50-lecia istnienia. Cała nasza praca skupiona jest więc na obchodach roku miłosierdzia i naszym jubileuszu. Chcemy w tym roku spojrzeć na owoce pracy misjonarzy, którzy pracowali przed nami, oraz na wyzwania jakie stawia nam Bóg w chwili obecnej.
Na koniec pragnę was prosić o modlitwę w intencji jednego z moich kościołów filialnych w miejscowości Tukupangi. Jest tam duża wspólnota katolików, kościół i katolicka szkoła. Na początku grudnia były w tej miejscowości walki. Kilka wiosek zostało spalonych. Między innymi został spalony nowy dom dla dyrektora szkoły katolickiej. Proszę pomódlcie się, aby ludzie z tej wioski mogli odnaleźć pokój w czasie tych świąt.
Ja również z mojej strony pragnę wam życzyć błogosławionych świąt. Niech Nowonarodzony Jezus który przynosi światu radość i pokój, obdarzy tym pokojem również wasze serca. Pozdrawiam z mroźnej (może nie aż tak jak w Polsce) Papui
Krzysztof Sokół MSF