Home Małżeństwo

Małżeństwo

KANCELARIA PARAFIALNA
tel. 412 732 911
email: parafia.starachowice@gmail.com

poniedziałek: po mszy od 18:30    wtorek: po mszy od 18:30
czwartek: po mszy od 18:30           sobota: 9:00 – 10:00

Dokumenty potrzebne przy załatwianiu formalności przed ślubem:

– metryka chrztu – nie starsza niż 6 miesięcy;
– dowód osobisty;
– świadectwo katechizacji z ostatniej klasy szkoły średniej;
– świadectwo sakramentu bierzmowania, jeżeli nie ma tej informacji na metryce chrztu;
– zaświadczenie o kursie przedmałżeńskim ze szkoły średniej;
– zaświadczenie o uczestnictwie w dniu skupienia;
– zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne – tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
– dokładne dane świadków: data ur. i adres zameldowania.

Z kompletem wyżej wymienionymi dokumentami zgłaszamy się około 3 miesięcy przed ślubem.

Wszystkich narzeczonych, którzy zawierają sakrament małżeństwa w 2019 roku
obowiązuje 10 katechez, które odbywają się
w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w sali pod kościołem.

 

Nr Data Godz Temat Ksiądz prowadzący
1 9 II 19:00 Powołanie do małżeństwa z Parafii św. Małgorzaty w Chybicach
2 16 II 19:00 Poznanie siebie w narzeczeństwie z Parafii Królowej Polski 
3 23 II 19:00 Zamysł Pana Boga z małżeństwa i rodziny z Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy 
4 2 III 19:00 Aspekt prawny zawarcia małżeństwa  
5 9 III 19:00 Małżeństwo jako sakrament  
6 16 III 10:00  Dzień skupienia w Kałkowie 
7 23 III 19:00 Liturgia ślubu  
8 30 III 19:00 Rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej  
9 6 IV 19:00 Etyka życia małżeńskiego  
10 13 IV 19:00 Rodzina kościołem domowym Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy 
11 27 IV 19:00 Zasady funkcjonowania małżeństwa i rodziny  
         

W wyjątkowych sytuacjach, data i godzina może zostać zmieniona,
dlatego bardzo prosimy zawsze przed spotkaniem sprawdzić datę i godzinę spotkania.

Dni skupienia dla narzeczonych

Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinny uczestniczyć w katechezach przedślubnych w swoich parafiach. Integralną częścią przygotowania bezpośredniego do małżeństwa jest dzień skupienia dla narzeczonych. Uczestnictwo w dniu skupienia (jednym) może odbyć się przed, w czasie lub po katechezach przedślubnych.

Udział w dniu skupienia nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Narzeczeni powinni być skierowani do odbycia dnia skupienia w jednym z sanktuariów maryjnych diecezji radomskiej.
Dni skupienia organizowane są cztery razy w roku:

II sobota wielkiego Postu – 16 III 2019 r.
III sobota maja – 11 V 2019 r.
II sobota września – 14 IX 2019 r.
I sobota Adwentu – 7 XII 2019 r.

Ogólny program dnia skupienia dla narzeczonych:

10.00 – rozpoczęcie przywitaniem narzeczonych (kustosz) 
10.30 – nabożeństwo pokutne (dekanalny duszpasterz rodzin)
11.00 – spowiedź (może to być  spowiedź generalną z całego życia) 
12.00 – Msza św. 
13.00 – czas na poczęstunek 
13.30 – konferencja Doradcy Życia Rodzinnego.

Narzeczeni przygotowujący się do złożenia przysięgi małżeńskiej do końca 2019 r.
Data Godzina Nazwisko i Imię
21 IV 16:00 Eliza Karkusiewicz – Sławomir Sepiół
27 IV 15:00 Marta Urban – Maciej Świąder
27 IV 16:00 Martyna Zawisza – Łukasz Czupryn
1 V 16:00 Karolina Wiączek – Rafał Szwugier
25 V 16:00 Kamila Ponikowska – Tomasz Nowak
15 VI 15:00 Kamila Gębarowska – Tomasz Gołyś
15 VI 16:00 Ola Makowska – Konrad Kajma
20 VI 17:00 Renata Barua – Joy Chowdury
29 VI 16:00 Małgorzata Orzeł – Karol Osowski
29 VI 17:00 Paulina Gralec – Sebastian Wrona
13 VII 16:00 Paulina Mazur – Krystian Gębura
20 VII 14:00 Iwona Rózycka – Kamil Basiński
20 VII 15:00 Monika Jaworska – Łukasz Wędziński
20 VII 16:00 Karolina Nowak – Rafał Mazur
3 VIII 17:00 Kinga Nowak – Radosław Kasprzyk
17 VIII 17:00 Iga Zieja – Mateusz Kowalczyk
24 VIII 16:00 Ewa Marchewka – Grzegorz Potrzeszcz
24 VIII 17:00 Elżbieta Ślufarska – Sławomir Kasperkiewicz
31 VIII 15:00 Natalia Chmielecka – Daniel Wróbel
31 VIII 16:00 Monika Stec – Łukasz Czapski
14 IX 16:00 Marta Klamczyńska – Jakub Tomczyński
14 IX 17:00 Joanna Michalczak – Michał Kowalski
21 IX 16:00 Anna Nowak – Piotr Kaczmarski
28 IX 15:00 Agata Kwiecień – Tomasz Cisowski
5 X 16:00 Paulina Dróżdż – Mirosław Wąchocki
19 X 16:30 Bernadeta Kopyś – Mateusz Wierzbiński
26 X 16:00 Magdalena Gawęcka – Marcin Kowa
8 XI 16:00 Joanna Buczak – Przemysław Sokół
     

NAPISZ DO NAS JEŚLI MASZ PYTANIA LUB UWAGI!

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com