Home Prymicje ks. Daniela

Prymicje ks. Daniela

Dzisiaj, 3 czerwca o godz. 12:30 neoprezbiter Daniel Wiecheć odprawił w naszej świątyni uroczystą mszę prymicyjną, podczas której udzielił każdemu papieskiego błogosławieństwa. Było to ważne i wielkie wydarzenie zarówno dla niego jak i dla nas, parafian. Po 3 – miesięcznej praktyce w naszej parafii i po obronie pracy magisterskiej (z wynikiem 5.0) 26 maja 2018r. z rąk biskupa radomskiego Henryka Tomasika przyjął święcenia kapłańskie. Tydzień po tym wyjątkowym i emocjonującym wydarzeniu, już jako ksiądz, przyjechał do nas, aby modlić się za całą naszą wspólnotę i samemu prosić o modlitwę. Ksiądz Karol podczas kazania życzył księdzu Danielowi, aby umiał się zmęczyć kapłaństwem, żeby zawsze ufał Bogu, a w trudach i problemach zwracał się o pomoc i opiekę do Maryi. Dołączamy się do tych życzeń, obiecując modlitwę. Mamy nadzieję, że ksiądz Daniel nie raz odwiedzi jeszcze naszą parafię!

Kazanie prymicyjne:

a. Justyna Kwiecień