Home Ewangelizacja SP13

Ewangelizacja SP13

ewangelizacja SP13-2 ewangelizacja SP13-3„Współczesny świat potrzebuje bardziej świadków aniżeli nauczycieli. A jeżeli słucha nauczycieli to dlatego, że są świadkami.”
Te słowa bł. papieża Pawła VI wzięła sobie do serca młodzież z naszej parafii, czego dała wyraz w ostatnim tygodniu lutego w Szkole Podstawowej nr 13 im.Kornela Makuszyńskiego. By zachęcić dzieciaków do oazy, grup ministrantów i scholi, sami dali świadectwo swojej wiary i aktywności w życiu Kościoła. Temu wyzwaniu podjęło się 10 oazowiczów z gimnazjum nr 4 w Starachowicach i szkół średnich: Ewelina Jędrzejczyk, Klaudia Kopacz, Wiktoria Szast, Natalia Sar, Paweł Zdziechowicz, Błażej Zieja, Błażej Ziewiec, Bartosz Ziewiec, Karol Rosołowski i Zbyszek Ciołak. Oazowiczom towarzyszyli również katecheci: ks. Damian i ks. Karol oraz pani katechetka Bożena Bętkowska. 3 dni oazowej ewangelizacji z dziećmi i młodszą młodzieżą to przede wszystkim wspólne rozmowy, zabawa, śpiewanie, a przez to próba zachęcenia do wzięcia udziału w życie grup parafialnych.
Wiktoria Szast (I’ ONŻ)