Home Dzień Bierzmowanych

Dzień Bierzmowanych

W sobotnie przedpołudnie w Sanktuarium MB Bolesnej w Kałkowie zgromadziło się prawie 400 młodych ludzi przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi
opiekunami: księżmi i katechetami. Wśród nich również licząca prawie 40 osób grupa naszej młodzieży.

Pierwszym punktem dzisiejszego spotkania był koncert radomskiego rapera Łukasza „Wiecznego” Wieczorka, który również opowiedział młodym o swoim nawróceniu i odkryciu na nowo wiary w Boga. Słuchacze byli wyraźnie poruszeni i zasłuchani w to ważne świadectwo.

Następnie zgromadziliśmy się w kościele, aby uczestniczyć we Mszy Świętej. Przewodniczył jej ks. Andrzej Rdzanek, dziekan dekanatu Starachowice – Południe w koncelebrze z kilkunastoma kapłanami. Po homilii, którą wygłosił do młodych ks. Wojciech Wojtyła, odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne, a potem z zapalonymi świecami podchodziliśmy do ustawionej pośrodku kościoła chrzcielnicy i czyniliśmy wodą chrzcielną znak krzyża. To niezwykły gest, zwłaszcza, że obchodzimy w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski przypominając sobie znaczenie tego sakramentu dla każdego z nas. Podczas Mszy Świętej towarzyszyła nam schola składająca się ze śpiewających i grających z naszej parafii oraz z parafii Wszystkich Świętych.

Pełni radości i umocnieni w wierze wróciliśmy do naszych domów!

Chwała Panu!