Home Duszpasterze

PROBOSZCZ

KS. ANDRZEJ KANIA

Ks. Proboszcz Andrzej Kania ur. 17 lutego 1971 r. w Końskich. Pochodzi z Parafii pw. św. Mikołaja w Końskich. W 1989 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Biskupa Edwarda Materskiego 27 maja 1995 r. Po święceniach został skierowany do pracy w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie pełnił swoja posługę do czerwca 2002 r. Następnie pełnił posługę jako wikariusz w parafiach MB Miłosierdzia w Radomiu oraz św. Zygmunta w Szydłowcu. W 2017 r. został mianowany proboszczem Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ruskim Brodzie. Od czerwca 2019 roku Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
BUDOWNICZY PARAFII

KS. INFUŁAT STANISŁAW PINDERA

Ks. Infułat Stanisław Pindera ur. 23 XI 1946 r. w Kozienicach. Otrzymał święcenia kapłańskie 13 VI 1970 r. Mianowany został Proboszczem w naszej Parafii 15 VI 1982 r. Od 1989 r – Kanonik Kapituły Katedralnej, od 1991 Kapelan Honorowy Jego świątobliwości Jana Pawła II, Szambelan Tajny Papieski, od 2006 r. Prałat Honorowy Jego Świątobliwości Jana Pawła II, od 2008 r.  Protonotariusz Apostolski Jego Świątobliwości Benedykta XVI, a od 2017 r. Kanonik Gremialny Kapituły Katedralnej. Obecnie pełni funkcję Wikariusza Biskupiego oraz jest członkiem Kolegium Konsultorów i Rady Kapłańskiej w Diecezji Radomskiej. W 2019 roku przeszedł na emeryturę.
WIKARIUSZ

KS. DAMIAN SPIŻEWSKI

Ks. Damian Spiżewski ur. 21 listopada 1978 r. w Warszawie. Pochodzi z parafii św. Doroty w Wolanowie. W 1998 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Biskupa Zygmunta Zimowskiego 29 V 2004 r. w Katedrze Radomskiej. Po święceniach został skierowany do pracy w Parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Gowarczowie. W roku 2008 został skierowany do pracy w naszej Parafii, w której od początku opiekuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza i Ruchem Światło – Życie.
WIKARIUSZ

KS. KAROL KOSTECKI

Ks. Karol Kostecki ur. 22 X 1990 r. w Lipsku. Pochodzi z par. św. Stefana w Radomiu. W 2009 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Po święceniach diakonatu odbywał praktyki duszpasterskiej w naszej Parafii. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. Biskupa Henryka Tomasika 30 V 2015 r. w katedrze radomskiej. Po święceniach został skierowany do pracy w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Obecnie w Parafii opiekuje się chorymi, chórem parafialnym i scholami, Kółkami Żywego Różańca oraz Rodzinami Nazaretańskimi.