Home Dotknęli miłosierdzia

Dotknęli miłosierdzia

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia ponad 50-cio osobowa grupa z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach udała się w autokarowej pielgrzymce po śladach naznaczonych kultem Bożego Miłosierdzia. W Krakowie Łagiewnikach nawiedzili Sanktuarium oraz uczestniczyli we Mszy świętej pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Rysia w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii nawiedzili kaplicę klasztorną gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. s. Faustyny. Na szlaku pielgrzymki znalazło się również Centrum św. Jana Pawła II, gdzie pielgrzymi mogli zobaczyć nową bazylikę oraz liczne kaplice, wśród nich Kaplicę Kapłańską, w której znajduje się płyta z grobu św. Jana Pawła II. W Wadowice – rodzinnym mieście papieża Polaka – nawiedzili Bazylikę oraz chrzcielnicę, w której łaski chrztu św. dostąpił mały Karol Wojtyła. Pielgrzymi zobaczyli również wystawę poświęconą cierpieniu św. Jana Pawła II oraz ze smakiem zjedli pyszne wadowickie kremówki. Ostatnim punktem autokarowej wędrówki było Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Duchowym opiekunem pielgrzymki był ks. Karol Kostecki. „Zobaczenie i modlitwa w miejscach skąd wyszła iskra Bożego Miłosierdzia na cały świat stanowi dla nas bezcenną pomoc w dobrym przeżyciu tego Roku Miłosierdzia” – tłumaczy pani Halina Derlatka, uczestniczka pielgrzymki.W drodze pielgrzymi mieli okazję nauczyć się Hymnu Światowych Dni Młodzieży oraz wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. W godzinie Apelu Jasnogórskiego szczęśliwie wrócili do swoich domów.