Home Apel Wszystkich świętych

Apel Wszystkich świętych

31 października w szkole podstawowej nr 13 w Starachowicach odbył się Apel z racji Uroczystości Wszystkich Świętych. Uczniowie klas 8 wraz z ks. Karolem Kosteckim przygotowali pantomimę pt. „Sens życia” oraz „Pokaz Świętości” będący prezentacją wybranych przez uczniów świętych. Nie mogło zabraknąć znanych świętych takich jak św. Barbara, św. Mikołaj czy św. Jan Paweł II, ale także uczniowie zaprezentowali sylwetki nieznanych świętych: św. Szarbela, św. Hildegardy czy Sługi Bożego Guido Schaffera. Uroczystości towarzyszył również konkurs plastyczny, w którym uczniowe wykonali promujące świętość plakaty pt. „Święci wśród nas”. Atmosferę radości podkręciły piosenki Arki Noego oraz Siewców Lednicy. „Święty kocha Boga, życia mu nie szkoda” te słowa są szczególnym zadaniem dla nas i dlatego poprzez te apele chcemy promować to co piękne, dobre i święte – mówi katecheta p. Lidia Mergalska. Apel został przygotowany przez uczniów klas VIII pod kierunkiem p. Lidii Mergalskiej, ks. Karola Kosteckiego oraz p. Izę Gajewską.