Event Details

• ENDGru 23rd - 11:59pm

• VENUE

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje Adwentowe połączone z 40-godzinnym nabożeństwem odbędą się  od 20 – 22 XII i poprowadzi je Ojciec Paulin z Sanktuarium Maryjnego w Błotnicy – o. Krzysztof Kowalski. Spowiedź odbędzie się w sobotę 23 XII.

Życiorys ojca Krzysztofa Kowalskiego

O. Krzysztof Kowalski, paulin, ur. 31.01.1960 r. w Bodzentynie w Górach Świętokrzyskich. Do zakonu paulinów został przyjęty 26.08.1978 r. Po roku nowicjatu w Leśniowie sześć lat studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie na Skałce zdobywając tytuł magistra teologii.

Święcenia kapłańskie przyjął na Jasnej Górze 25.05.1985 r. Po święceniach zdobył licencjat z teologii dogmatycznej na Papieskiej Akademii Teologii w Krakowie.

Pracował jako duszpasterz młodzieży w Wieruszowie, był kierownikiem pielgrzymki z Wieruszowa na Jasną Górę.
Po pięciu latach pracy w Wieruszowie przeniesiony do Warszawy, gdzie w naszym kościele prowadził duszpasterstwo młodzieży akademickiej i był kierownikiem piętnastu grup młodzieży Warszawskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Cała pielgrzymka Warszawska liczyła w owym czasie ok. 30 tys. uczestników. Po sześciu latach pracy w Warszawie został przeniesiony do nowo powstałej, budującej się parafii w Toruniu, gdzie pracuje do dzisiaj. Przez te wszystkie lata podejmował się prac jako misjonarz i rekolekcjonista. W swoim dorobku wygłosił ponad 200 serii misji ośmiodniowych w wielu parafiach Polski i za granicą. Ponadto intensywnie głosił czterodniowe rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Wygłosił ich około 370 serii. Miał również serie specjalne dla dzieci, młodzieży, księży i sióstr zakonnych.

W ostatnim czasie podjął się budowy w Toruniu klasztoru oo. Paulinów oraz kościoła Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, który jest ekspiacją Panu Bogu za grzechy przeciwko dzieciom nienarodzonym.

Jest wziętym kaznodzieją ze względu na duży kontakt ze słuchaczami, aktualne treści właściwe Nowej Ewangelizacji, łatwość mówienia i bardzo obrazowy, komunikatywny język. W swoim krótkim kazaniu potrafi dobitnie poruszyć serca słuchaczy.

Start:
15 grudnia 2017