20 niedziela zwykła – „B” – 19. 08. 2018 r.

 1. Zapraszamy na godz. 19:30 na Adoracje Najświętszego Sakramentu, podczas którego odmówimy Różaniec prowadzony przez KŻR.
 1. W środę z racji 22 dnia miesiąca przed mszą św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 1. W sklepiku parafialnym są już nowe katechizmy i ćwiczeniówki. Bardzo prosimy rodziców o przypilnowanie, aby dzieci od pierwszej lekcji miały ćwiczeniówkę i podręcznik do religii.
 2. Zapraszamy ministrantów, scholanki i oazowiczów oraz rodziny z Domowego Kościoła na Powakacyjny Dzień Wspólnoty do Skarżyska w sobotę 1 IX. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.00. powrót około 16.00. Zapisy w zakrystii. 
 1. Dziękczynienie Bogu za zebrane plony – dożynki, będziemy przeżywać w naszej parafii w niedzielę 9 IX o godz. 10:00. Prosimy przedstawicieli poszczególnych ulic i grup parafialnych o przygotowanie wieńców dożynkowych.
 1. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane z racji naszego Odpustu Parafialnego.
 1. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest od poniedziałku do piątku bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00. 
 1. Dziękujemy parafianom z ul. Sybiraków za przygotowanie świątyni na dzisiejsza liturgię i ofiarę 120 zł. Msza św. w ich intencji będzie 21 XII o godz. 17:00. Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Wysockiego nr 19.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które opiekują się kwiatami na placu kościelnym.
 1. W liturgii  wspominamy:
  – w poniedziałek – św Bernarda;
  – we wtorek – św. Papieża Piusa X
  – w środę – Najświętszą Maryję Pannę Królową;
  – w piątek – św. Bartłomieja Ap.
 1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:
  o św. Jacku który podczas licznych wędrówek z wielkim żarem głosił dobrą nowinę. Jaki jest sekret sukcesu ewangelizacyjnego św. Jacka i ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał?
  – wyjaśnienie zmiany wprowadzonej w katechizmie w punkcie o karze śmierci i o ewolucji koncepcji kary śmierci w Kościele katolickim.
 •  

 Masz pytanie czy sugestię? Napisz. 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com