Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego „A” – 16.04.2017 r.


Drodzy Parafianie oraz mili Goście. Paschalne Święta Wielkanocne są wyjątkowym czasem dla nas wierzących w Chrystusa, który stał się barankiem ofiarnym. Jego ofiara wyjednała nam usprawiedliwienie i otworzyła bramy Nieba. Niech drogi życiowe zawsze prowadzą nas do źródła duchowego życia, którym są sakramenty Kościoła. Na nowo przypominaliśmy sobie ich znaczenie podczas przygotowania do Wielkanocy w czasie misji parafialnych. Chrystus Zmartwychwstały jest w nich obecny i dotyka naszych serc. Jako wspólnota parafialna powinniśmy ciągle wzrastać w Miłości Bożej udzielonej nam przez Chrystusa w sakramentach kościoła.
Wszystkim parafianom, ich rodzinom i miłym gościom życzymy wielu łask duchowych, ale też tego co materialne i niezbędne do godnego życia. Niech Duch Święty umacnia Wasze dobre pragnienia i objawia prawdę o Zmartwychwstałym Synu Bożym. Niech znów na naszych ustach będzie to staropolskie pozdrowienie: „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!”

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli nam w głębszym przeżyciu uroczystości paschalnych:
  Za przygotowanie Grobu Pańskiego dziękujemy młodzieży oazowej: szczególnie Błażejowi Ziewcowi oraz Bartoszowi Fijałkowskiemu. Panom Adamowi Ziemnickiemu i Sławomirowi Romańskiemu za wybudowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Chórowi parafialnemu „Gaude Mater” za przygotowanie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek i śpiewy podczas Triduum. Ministrantom za tak liczną obecność i liturgiczną oprawę Triduum Paschalnego. Rodzinom z Domowego Kościoła za prowadzenie adoracji dla małżeństw i komentarze podczas liturgii. Scholi i młodzieży oazowej za śpiewy na liturgii i adoracji młodzieży, Rycerzom Kolumba za ufundowanie prawdziwego woskowego Paschału i straż przy Grobie.
  W imieniu obdarowanych rodzin dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zechcieli podzielić się darami ze świątecznego stołu. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i Bartoszowi Ziewcowi, Błażejowi Ziewcowi i Bartoszowi Fijałkowskiemu którzy od lat roznoszą dary świąteczne dla potrzebujących rodzin.
  Dziękujemy szafarzom za roznoszenie Komunii św. do chorych. Cieszymy się, że do grona szafarzy ksiądz biskup Henryk Tomasik dołączył Pana Zbigniewa Bętkowskiego. Dziękujemy również osobom, które pomagają szafarzom w dotarciu do osób chorych.
 2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy św. jak w niedzielę. W drugim dniu świątecznym, tradycyjnie już możemy złożyć ofiarę do puszek na Wyższe Uczelnie Katolickie.
 3. Zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum we wtorek na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji potrzebnych darów Ducha Świetego na czas egzaminów.
 4. W sobotę 22 dzień miesiąca. Przed mszą św. o godz. 18:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. Na drzwiach wejściowych do Kaplicy Miłosierdzia możemy zobaczyć prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 przedstawiające stacje Drogi Krzyżowej. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 11:15. Także wtedy odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu z nabożeństw drogi krzyżowej dla dzieci. Do piątku oddajemy podpisane plansze.
 6. Przypominamy że każdego chrześcijanina obowiązuje spowiedź wielkanocna. Kto jeszcze nie pojednał się z Bogiem powinni to uczynić do końca okresu wielkanocnego czyli to niedzieli Trójcy Świętej 11 VI.
 7. Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w środę o godz. 15.45.
 8. Dziękujemy parafianom z ul. Hauke Bosaka 1 za przygotowanie świątyni na czas świąteczny i ofiarę 400 zł na kwiaty do Bożego Grobu. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 17 V o godz. 18:00. Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy rodzinom z ul. Hauke Bosaka 2.
 9. W GOŚCIU NIEDZIELNYM:
  – dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz?
  – nieznane świadectwo Josepha Ratzingera po wyborze na Stolice Piotrową;
  – o drukarzu, który został ukarany za to, że postąpił zgodnie z własnym sumieniem.
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com