7 niedziela zwykła rok „A”- 19 II 2017 r.

 1. Dziś przed mszą św. o godz. 17:30 zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę z racji 22 dnia miesiąca przed mszą św. o godz. 18:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po mszy św. będzie możliwość ucałowania Relikwii św. Faustyny Kowalskiej.
 3. W tym roku w naszej Parafii będziemy przeżywali misje parafialne, które będą głosili Ojcowie Franciszkanie z Tychowa. Będą trwały od niedzieli 2 IV do soboty 8 IV. W tym czasie wysłuchamy kazań o zasadniczych prawdach wiary i moralności. Misje zakończą się spowiedzią i Komunią św. oraz uroczystością poświęcenia krzyży misyjnych. Już dziś w swoich modlitwach polecajmy Ojców Misjonarzy Panu Bogu i upraszajmy dla nich Dary Ducha Świętego, a dla nas prośmy o serca gotowe na przyjęcie Słowa Bożego.
 4. Komunikat ks. Biskupa
  Drodzy Diecezjanie. Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, który jest wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.
  Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny. Z pasterskim błogosławieństwem: ✠ Henryk Tomasik – Biskup Radomski.
 5. Z okazji XXV – lecia istnienia naszej Diecezji ukazał się album pt. „Radomska Matka Kościołów”. Album jest ilustrowany najnowszymi fotografiami katedry w Radomiu oraz tekstami ks. prof. dra hab. Sylwestra Jaśkiewicza. Do nabycia w specjalnej cenie dla naszych Parafian w punkcie Caritas. 
 6. W najbliższą sobotę w sali Rycerzy Kolumba o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Kółek Różańcowych: pw. Matki Bożej Niestającej Pomocy oraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. 
 7. Wszystkich ministrantów grających w tenisa stołowego oraz sympatyków zapraszamy na V turniej ministrantów z Dekanatów Starachowickich. Rozgrywki rozpoczną się w sobotę 25 II w S.P. nr 13. Rejestracja uczestników o godz. 8.30. 
 8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w środę święto Katedry św. Piotra i czwartek św. Polikarpa biskupa i męczennika.
 9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wysockiego blok nr 8 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i ofiarę 103 zł na potrzeby parafii. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 29 III o godz. 18.00. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. Myśliwskiej.
 10. W nowym numerze Gościa niedzielnego:
  ■ Tajemnica Medjugorja – Polski biskup został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorie. Jaki jest cel tej podróży?
  ■ dlaczego teologia ciała opracowana przez świętego Jana Pawła II ciągle nie trafiła do katolików w Polsce, ale i w całym Kościele?
  W „Małym Gościu Niedzielnym”:
  już teraz zachęca do wielkopostnej akcji „Ratujmy razem Świat!
  Pod chórem jest również dostępny bezpłatny miesięcznik „Dobre nowiny” wydawany przez katolickie wydawnictwo Rafael. 
 11. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Tadeusza Nowakowskiego. Jego dusze, a także naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com