19 niedziela zwykła – 13. 08. 2017 r.

 1. Tydzień temu z naszego miasta wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę w której pielgrzymuje grupa 30 osób z naszej parafii. Codziennie w ich intencji był odmawiany Różaniec. Dziś natomiast zapraszamy wszystkich na godz. 19:00 do wspólnej modlitwy Różańcowej w ich intencji podczas Nabożeństwa Fatimskiego.
 1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, aby wraz ze swoimi dziećmi przygotowali wiązanki ziół i kwiatów i przynieśli do poświęcenia. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00, 10:00, 11:15, 12:30 i ostatnia o godz. 20:00.
 1. Sierpień to miesiąc, w którym szczególnie modlimy się o trzeźwość narodu polskiego i podejmujemy postanowienia abstynenckie. Przypominamy, że w naszej Parafii działa Klub AA „Promyk”, który prowadzi spotkania w każdy czwartek o godz. 17:00. Jeżeli znamy osoby, którym trudno podźwignąć się z tego nałogu to zachęćmy ich do uczestniczenia w tych spotkaniach. Zapraszamy także codziennie o godz. 17:30 (dziś i we wtorek o godz. 19:30) na Różaniec prowadzony przez KZR w intencji trzeźwość.
 1. Dziś przed świątynią możemy złożyć ofiarę do puszki na funkcjonowanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 1. Dożynki w naszej parafii będziemy obchodzić 10 IX o godz. 10:00. Prosimy przedstawicieli ulic oraz grup parafialnych  o zaplanowanie przygotowania wieńców dożynkowych.
 1. W liturgii wspominamy:
  * w poniedziałek- św. Maksymiliana Marię Kolbego;
  * w czwartek – św. Jacka.
 1. Wyrażamy wdzięczność parafianom z ul. Wysockiego 6 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię i ofiarę 50 na potrzeby kościoła. Msza św. W ich intencji będzie sprawowana 25 X o godz. 18:00. Troskę o nasz kościół na liturgię przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Wysockiego 7, 9 i 11. Dziękujemy także wszystkim, którzy troszczą się i pielęgnują kwiaty wokół kościoła.
 1. Bóg zapłać także wszystkim, którzy składają jeszcze swój dar serca z racji odpustu parafialnego.
 1.  Zachęcamy do sięgnięcia po nowy numer „Gościa niedzielnego”, w którym przeczytamy:
  o drodze do świętości Edyty Stein w 75 r. Jej męczeńskiej śmierci;
  jak dzisiaj wygląda życie na wyspie Lampedusa i czy nadal docierają na nią imigranci z Afryki?
  czy w armeńskim Klasztorze Włóczni przez wieki był przechowywany grot włóczni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na krzyżu?

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com