3 Niedziela Adwentu – 17 XII 2017 r. – rok B

 1. Dziś rozpoczynamy dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie na mszach św. będziemy modlić się, aby rodzina była podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
 1. Zapraszamy w Adwencie codziennie o godz. 6:30 na Roraty ze św. Józefem. 
 1. Dziś przed kościołem Rycerze Kolumba organizują kiermasz przedświąteczny, z którego dochód przeznaczony będzie na upominki i nagrody dla dzieci, które uczestniczyły w roratach i konkursie bożonarodzeniowym „mój anioł stróż”. Zachęcamy wszystkich o włączanie się w kiermasz i przynoszenie niepotrzebnych już najróżniejszych ozdób świątecznych. Młodzież oazowa przy wejściu do kościoła sprzedaje własnoręcznie zrobione przez siebie kartki świąteczne, sianko, śpiewniki kolędowe, podkładki na stół wigilijny oraz świąteczne kolorowanki dla dzieci. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wakacyjne wyjazdy młodzieży. 
 1. W środę 20 XII o godz. 18.00 rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych połączone z 40-godzinnym nabożeństwem. Od czwartku do soboty codziennie w Kaplicy Bożego Miłosierdzia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30 – 20:00. Codziennie możemy też włączyć się do modlitwy Różańcowej o godz. 17:30. Spowiedź adwentowa w sobotę 23 XII. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Paulin Krzysztof Kowalski. Każdy chrześcijanin przez udział w rekolekcjach przygotowuje swoją duszę na przyjście Pana. Aby już dziś dobrze zaplanować ten czas dla całej swojej rodziny, przed Kościołem ministranci rozdają szczegółowy plan rekolekcji.
  W zakrystii możemy zapisać chorych, którzy nie mogą być na spowiedzi w kościele  – w czwartek do południa ksiądz odwiedzi te chore osoby. Bardzo prosimy osoby dysponujące samochodem, aby zgłosiły się dziś do zakrystii, by pomoc kapłanom w dojechaniu do chorych.
 1. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Wigilia bez granic” i zaproszenia na Wigilię do swojego domu chrześcijan z innych krajów. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają ogrzewania kościoła swoim darem serca na tacę i do puszek, które znajdują się pod chórem.
 1. Do końca bieżącego roku osoby fizyczne jak też podmioty gospodarcze mogą przekazać na konto Parafii darowiznę w wysokości do 6% dochodu na cele kultu religijnego. Odpowiednie formularze wyłożone są pod chórem, a także umieszczone na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Dziś przed świątynią możemy złożyć do puszek ofiarę na pomoc kościołowi katolickiemu na wschodzie.
 1. Dziękujemy parafianom z ul. ul. Hauke Bosaka 2 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i ofiarę na potrzeby parafii. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Hauke Bosaka 4 i 6.
 1. 10.W najnowszym Gościu Niedzielnym:
  O fenomenie polskich Rorat. Warto sobie uświadomić, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze Święte roratnie cieszą się tak wielką popularnością..
  W NAJNOWSZYM MAŁYM „GOŚCIU„:
  witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie;
  o pisaniu listów do św. Józefa;. 

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com