25 niedziela zwykła – rok „A” – 24-09-2017 r.

 1. Zapraszamy dziś o godz. 17:30 na Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy Różaniec, natomiast codziennie we wrześniu Różaniec odmawiamy także o godz. 17:30 w intencji dzieci i młodzieży.
 2. Dziś w godz. 8:30 – 12:00 Rycerze Kolumba organizują tzw. „Białą Niedzielę„. Bezpłatnie można skorzystać z konsultacji kardiologicznej, którą przeprowadzi Pan doktor Andrzej Dziekoński. Osoby zainteresowane prosimy o zabranie ze sobą, jeśli posiadają, aktualnych badań. Na miejscu będzie możliwość także zmierzenia ciśnienia krwi i wykonanie badania EKG. Badania odbywają się w sali pod kościołem.
 3. Także dziś w kościele MB Częstochowskiej na Łazach o godz. 14:30 odbędzie się Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej na którym wystąpi m.in. nasz parafialny chór Gaude Mater oraz Schola Młodzieżowa.
 4. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Damian. Czcigodnego solenizanta polecamy Waszej modlitwie i zapraszamy na msze św. w Jego intencji we wtorek o godz. 18:00.
 5. Zapraszamy młodzież oraz kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 19:00 na Celebracje.
 6. W sobotę 30 IX o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15  zostaną poświęcone różańce dla dzieci klas III przygotowujących się
  do I Komunii Świętej. Po mszy św. spotkanie ze wszystkimi Rodzicami w kaplicy Miłosierdzia Bożego. 
 8. Zelatorki i zelatorów zapraszamy na spotkanie KŻR w przyszłą niedziele o godz. 16:00.
 9. Również w przyszła niedzielę zapraszamy młodzież klas II Gimnazjum oraz VII Szkoły Podstawowej, którzy zgłosili się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców na spotkanie formacyjne o godz. 19:00.
 10. Zespół Caritas wraz z Rycerzami Kolumba organizują w przyszłą niedzielę 1 X po każdej mszy św. kiermasz literatury i dewocjonaliów. Każdy może się włączyć do tej akcji przynosząc i ofiarując bezpłatnie książki – także religijne, dewocjonalia – których już nie używa, zabawki – jeżeli są one jeszcze w dobrym stanie. Każdy za dobrowolna ofiarą będzie mógł nabywać te rzeczy i w ten sposób wspierać działalność naszego Caritasu, który pomoże za zebrane fundusze nabyć dla dzieci i potrzebujących ciepłe ubrania na zimę, opał czy środki spożywcze. Wszystkich zachęcamy do włączenia się w tę akcję i już dziś dziękujemy za dobre otwarte serce.
 11. W dniach 27 – 28 X odbędzie się w naszej Parafii Jerycho Różańcowe. Rozpocznie się o godz. 19:00 uroczystą mszą św. podczas której zostaną przekazane parafii symbole świeca i różaniec. O godz. 24:00 odbędzie się Pasterka z udziałem kapłanów pochodzących z naszej parafii.
 12. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 7 – 14 XI. Szczegóły w zakrystii.
 13. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje za zamówione w Jego intencji msze św., modlitwę i upominki z racji dnia św. Patrona.
 14. W liturgii wspominamy:
  w poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa; w środę św. Wincentego a Paulo;
  w czwartek – św. Wacława; w piątek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  w sobotę – św. Hieronima.
 15. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wiosennej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię i ofiarę 210 zł na potrzeby parafii. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 27 X o godz. 18:00. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. Lelewela 1 i 3.
 16. W „Gościu niedzielnym” przeczytamy:
  bardzo ciekawy artykuł – świadectwo o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, żyją samotnie bo – jak mówią – ślubowali wierność „w dobrej i złej doli”.
  o tym, że pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu;
 17. Napisz do nas

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com