6 niedziela Wielkiego Postu „B” – 25.03.2018 r. – Niedziela Palmowa

 1. W środę zakończyliśmy Renowację Misji Parafialnych, które prowadzili Ojcowie Franciszkanie. Był to czas bezpośredniego przygotowania naszej parafii do Wielkanocy. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie stworzyli wspaniały klimat modlitwy i refleksji. Dziękujemy kapłanom, którzy wczoraj także służyli nam w konfesjonałach, aby przygotować nasze serca na czas Wielkiego Tygodnia.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z ostatnią już nauką pasyjną. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, składane indywidualnie i podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów.
 3. Zapraszamy dziś na godz. 19.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, która wyruszy spod Parafii św. Trójcy, a zakończy przy kościele Wszystkich Świętych.
 4. Zachęcamy także do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 i trwa do godziny 20.00. 
 5. Przed nami nabożeństwa Wielkiego Tygodnia:
  WIELKI CZWARTEK to przede wszystkim pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Sprawowana jest tylko jedna Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Ciemnicy, bezpośrednio po zakończeniu liturgii Wielkiego Czwartku, po raz 10. odbędzie się 24-godzinne czytanie Biblii i trwać będzie do rozpoczęcia Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Zachęcamy do  wspólnej Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy, a także kto chciałby czytać Nowy Testament do zapisywania się na listy wyłożone przy wyjściu tarasem indywidualnie lub całymi rodzinami.
  WIELKI PIĄTEK to pamiątka śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje nas post ścisły. W tym jedynym dniu w ciągu roku nie sprawuje się Mszy św. O godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą poprowadzi nasz chór parafialny Gaude Mater. O godz. 19.00 gromadzimy się na Liturgię Męki Pańskiej, po której zaśpiewamy Gorzkie Żale. Od godz 22:00 na czuwanie przy Grobie Pańskim zapraszamy małżeństwa naszej parafii, a od 23:00 młodzież. Tego dnia rozpoczynamy również nowennę do Miłosierdzia Bożego. Odpowiednie teksty są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy także parafian w tym roku o czuwanie przy Grobie Pańskim w następującej kolejności:
  24:00 – 1:00 – Hauke Bosaka, Jana Pawła II, Chłopickiego, Łączna, Paderewskiego
  1:00 – 2:00 – Południowa, Lubianka, Letnia, Al. Niepodległości, Wiosenna, Żytnia
  2:00 – 3:00 – Myśliwska, Piaskowa, Mierosławskiego, Sierakowskiego, Grottgera
  3:00 – 4:00 – Dwernickiego, Lelewela, Wysockiego, Prądzyńskiego
  4:00 – 5:00 – 6-go Września, Wanacja, Jelenia, Miodowa
  5:00 – 6:00 – Pastwiska, Kasztanowa, Ustronie, Langiewicza, Plater, Kolorowej.
  6:00 – 7:00 – Smugowa, Romantyczna, Sybiraków, Czachowskiego, Traugutta i Pustowójtówny.
  WIELKA SOBOTA – poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 12.00. Przy stole, gdzie stawiamy koszyczki ze święconym, stać będzie kosz dla biednych, aby tam składać swoje dary (mogą to być wędliny, ciasto, chleb, jajka), które tego samego dnia zostaną dostarczone do potrzebujących rodzin. Jeżeli znamy takie rodziny, które potrzebują pomocy to bardzo prosimy o zgłoszenie do punktu caritas. Wieczorem o godz. 21.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej na którą koniecznie przynieśmy świece. Przed świątynią młodzież będzie także rozprowadzać świece. Bezpośrednio po Liturgii Paschalnej odbędzie się procesja Rezurekcyjna a po niej wraz ze scholą młodzieżową będziemy uwielbiać Chrystusa w krótkim Uwielbieniu.
 6. Zbiórki obowiązkowe wszystkich ministrantów przed Liturgią Wielkiego Tygodnia: Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 10.00, a w Wielką Sobotę o godz. 14.00. Bardzo prosimy Rodziców o przypominanie dzieciom i młodzieży o zbiórkach i dyżurach adoracji Grobu Pańskiego.
 7. W punkcie parafialnym caritas możemy nabyć palmy i kartki świąteczne. Dochód z rozprowadzana artykułów religijnych w całości przeznaczony jest na pomoc ubogim z naszej parafii.
 8. Zapraszamy do udziału w samolotowej Pielgrzymce do Lourdes, Montserrat i Barcelony w dniach od 4-11 X tego roku. Już zapisało się 16 osób. Szczegółowy plan pielgrzymki znajdziemy na stronie internetowej, a także na stoliku pod chórem.
 9. Dziś przed świątynią Rycerze Kolumba organizują kiermasz dekoracji wielkanocnych przygotowanych przez osoby niepełnosprawne z Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej.
 10. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek. Przypominamy również, że najbliższa katecheza chrzcielna odbędzie się 6 kwietnia. 
 11. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Dwernickiego 5 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i ofiarę 160 zł na kwiaty do Grobu Bożego. Msza Święta w ich intencji będzie sprawowana 5 września o 18:00. Troskę o świątynię przed Wielkanocą powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Dwernickiego 6 – bezpośrednio po poświęceniu pokarmów (czyli w sobotę od godz. 12.00).
 12. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj m.in.:
  Co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć?
  W ” MAŁYM GOŚCIU” dla dzieci:
  kalendarz na Triduum Paschalne.
  Na stoliku pod chórem znajduje się również bezpłatny numer miesięcznika „Dobre nowiny”, w którym bardzo ciekawe artykuły, m.in.: cudzie w Kazachstanie.
 13. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Jarosława Płusę, Krystynę Wieczorek i Stanisława Kowalskiego. Ich dusze, a także naszych bliskich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com