1 niedziela Wielkiego Postu – rok „B”- 18 II 2018 r.

 1. Zapraszamy codziennie na Różaniec o godz. 17:30, który prowadzą  Kółka Żywego Różańca, a bezpośrednio po mszy św od godz. 18:30 do 20:00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Pod chórem jest wyłożony Krzyż, któremu oddajemy cześć przez przyklęknięcie i ucałowanie ran Pana Jezusa.
 1. W piątek o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa, dla dzieci młodzieży i dorosłych, którą poprowadzą Rycerze Kolumba, a w niedzielę o godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej. Bezpośrednio przed nabożeństwem Gorzkich Żali zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Od Środy Popielcowej praktykę diakońską w naszej parafii rozpoczął diakon Daniel Wiecheć, pochodzący z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu. Otoczmy Go naszą modlitwą, aby jak najlepiej przygotował się do święceń kapłańskich i posługi duszpasterskiej.
 1. W czwartek z racji 22 dnia miesiąca przed mszą św. o godz. 18:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po mszy św. będzie możliwość ucałowania Relikwii św. Faustyny Kowalskiej.
 1. W czasie ferii zimowych nie ma Mszy Św. o godz. 17:00. Kancelaria parafialna czynna o zwykłych porach.
 1. W niedziele 11 III o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 1. Zapraszamy na 4. Ekstremalną Drogę Krzyżową, która ze Starachowic wyruszy na Święty Krzyż w nocy z 16 na 17 marca. Proponujemy trzy trasy: 30, 38 i 43 km. Na zakończenie na Świętym Krzyżu o godz. 6.00 rano będzie msza św. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Zapisy w zakrystii do niedzieli 11 marca, szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej, a także na naszej stronie internetowej.
 1. W dzisiejszą niedzielę swoje pasterskie słowo kieruje do całej diecezji Ksiądz Biskup Henryk Tomasik i przypomina nam, że gdy Pan Bóg obdarowuje człowieka to także domaga się współpracy. Wielkim darem dla człowieka jest Duch Święty, który realizuje plan zbawienia świata. „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – taki jest temat bieżącego roku duszpasterskiego. Program ten ma nam pomóc w odkrywaniu Osoby Ducha Świętego oraz w otwieraniu się na Jego działanie. Niezwykle ważna jest także refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami. W Sakramencie Bierzmowania Duch Święty przychodzi do nas ze swoimi darami. Zatem potrzebne jest dobre przygotowanie do tego Sakramentu. Czas Wielkiego Postu jest dobrą okazją do refleksji nad naszą, osobistą, świadomością Sakramentu Bierzmowania. Na czas poddawania się działaniu Ducha Świętego i pogłębiania przyjaźni z Chrystusem – z serca wszystkim błogosławię.
  Cały tekst Listu Księdza Biskupa dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wysockiego 8 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i ofiarę 270 zł na potrzeby parafii. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 21 II o godz. 18:00. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. Myśliwskiej.
 1. W nowym numerze Gościa niedzielnego:
  Wielki Post z ojcem Pio – pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi
  o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej
  o poszczeniu i pokorze, które poprawia stosunek do życia i siebie samego.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com