2 ndz Wielkiego Postu rok „A”- 12 III 2017 r.

 1. Tradycyjnie już II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Także przed kościołem możemy złożyć do puszki swój „dar serca” na misje.
 2. Zapraszamy codziennie na Różaniec o godz. 17:30, który prowadzą poszczególne Kółka Żywego Różańca, a bezpośrednio po mszy św od godz. 18:30 do 20:00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia na Adorację Najświętszego Sakramentu. Pod chórem jest wyłożony Krzyż, któremu oddajemy cześć przez przyklęknięcie i ucałowanie ran Pana Jezusa.
 3. W piątek o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa, dla dzieci młodzieży i dorosłych, która poprowadzą małżeństwa z Oazy Rodzin, a w niedzielę o godz. 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej. Bezpośrednio przed nabożeństwem Gorzkich Żali możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Na zakończenie Wielkiego Postu od 2-8 IV przeżywać będziemy Misje Parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadzą Ojcowie Franciszkanie. Dziś przed kościołem ministranci rozdają dokładny program misji. W swoich modlitwach polecajmy Misjonarzy Panu Bogu i upraszajmy dla nich Dary Ducha Świętego, a dla nas serca gotowe na przyjęcie Słowa Bożego.
 5. Dziś o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sali Rycerzy Kolumba.
 7. W nocy z 31 marca na 1 kwietnia wyruszy na Święty Krzyż Ekstremalna Droga Krzyżowa dwiema trasami: 30 km i 43 km, a zakończy się mszą św. w sobotę 1 kwietnia na Świętym Krzyżu o godzinie 6.00. Dla chętnych organizowany jest powrót autokarami; zapisy w zakrystii do niedzieli 26 marca; szczegółowe informacje na stronie parafii oraz na plakatach.
 8. W piątek o godz. 12.00 na placu przed kościołem, w ramach współpracy z Caritasem, będą bezpłatnie rozdawane soki owocowo-warzywne.
 9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Prądzyńskiego 5 i 6 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i ofiarę 60 zł na potrzeby parafii. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 17 IV o godz. 18:00. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. Pustowójtówny 1 i 3.
 10. W nowym numerze Gościa niedzielnego:
  ■ jaka jest różnica między dietą a postem.
 11. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Julie Misiurę, Witolda Lasockiego i Czesławę Zmyj. Ich dusze, a także naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com