12 niedziela zwykła – „B” – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, który udzielając w Jordanie chrztu, oczyszcza według wierzeń ludowych wszystkie rzeki i jeziora, co wyraźnie akcentują przysłowia ludowe: „Już Jan ochrzcił wszystkie wody, umyjcie się dla ochłody”. Według tradycji dopiero wtedy można się kąpać w zbiornikach wodnych. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
 2. W środę 27 VI zapraszamy wszystkich na Uroczystości odpustowe związane ze Świętem wspomnienia tytułu naszego Kościoła – Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystości rozpoczniemy o godz. 17:30 Nowenną podczas której odczytamy prośby i podziękowania, które już dziś możemy składać do puszki pod chórem. Specjalne formularze są wyłożony na stoliku pod chórem.
  Msze św w tym dniu o godz. 8:00, 10:00. Uroczystej mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczył i homilie wygłosi ks. prof. Andrzej Jędrzejewski – proboszcz Parafii św. Stefana w Radomiu i wykładowca w WSD w Radomiu. Msze św. zakończymy Litanią do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i procesją eucharystyczną wokół Kościoła.
  Zapraszamy wszystkie dziewczynki, szczególnie te które miały I Komunie i Rocznice do sypania kwiatów. Wszystkich ministrantów zapraszamy do asysty na godzinę 18.00. Prosimy rodziców o przypomnienie i zachęcenie dzieci do uczczenia święta naszej Patronki.
  Wszystkie rodziny, które utrzymują wieź z naszym kościołem otrzymały już specjalne zaproszenia. Jeżeli z jakiś powodów zaproszenie nie dotarło, albo chcielibyśmy zaprosić także kogoś z rodziny, albo naszych znajomych to zaproszenia są wyłożone pod chórem. Wszystkim już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dar serca, złożony z racji naszego święta, który w tym roku przeznaczymy na remont części ławek naszego kościoła. 
 1. Rozpoczęły się wakacje, dlatego pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, szczególnie kiedy wyjeżdżamy do rodziny czy na odpoczynek.
  W naszej parafii, kto z ważnych przyczyn nie może być na mszy św w niedzielę, a uczestniczy we mszy św. w sobotę o godz. 18:00 – wypełnia obowiązek obecności na mszy św. niedzielnej.
  W miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu msza św. niedzielna, z godz. 18.00 zostaje przeniesiona na godz. 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywała się od godz. 19.30. Od jutra przez całe wakacje msze św. w ciągu tygodnia będą sprawowane o godz. 6.30 i godz. 18.00.
  Od jutra Kancelaria parafialna jest czynna bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00.
  Pragniemy również przypomnieć, że pomimo upalnych dni szczególnie wakacyjnych, w świątyni obowiązuje strój godny tego miejsca.
 1. W liturgii kościoła wspominamy: w czwartek –  św. Ireneusza, a w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.
 2. Dziękujemy rodzinom bloku Wysockiego 3 od nr 1 – 72 za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii i ofiarę 227 zł na środki czystości. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 8 VIII o godz. 18:00. Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Wysockiego 3 od nr 73 do końca. Kierujemy także prośbę do wszystkich którym zależy na pięknie otoczenia naszej świątyni o pomoc w pielęgnowaniu kwiatów, które aby pięknie wyglądały wymagają systematycznej troski. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które już teraz troszczą się o kwiaty i prosimy o pomoc i zaangażowanie się kolejnych osób.
 3. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:
  – w jaki prosty sposób pokazać młodemu człowiekowi drogę do Chrystusa.
  o powstającej nowej katolickiej telewizji.

W NAJNOWSZYM „MAŁYM GOŚCIU”:

  • mundialowy hit – kolorowy terminarz z mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica
  • Polska jest Naj – propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji.
   W punkcie Caritas jest także pamiątkowy obrazek z Matka Bożą Nieustającej Pomocy.

 Masz pytanie czy sugestię? Napisz. 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com