Home Oaza Parafialna

Oaza Parafialna

Klub Szachowy Gambit wraz z Parafią MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach organizuje aktywny wypoczynek w Kotlinie Kłodzkiej w dniach 28.07-04.08.2018

Główne planowane atrakcje*:

1. Strzeliniec Wielki i Błędne Skałki
2. Międzygórze i Śnieżnik 1426 m n.p.m.
3. Kopalnia złota oraz Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku
4. Jaskinia Niedźwiedzia i Kopalnia Uranu w Kletnie
5. Sanktuarium w Wambierzycach i Kaplica Czaszek w Kudowie Czermnej
6. Skalne Miasto i Safari w Czechach
7. Aquaparki i Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju
8. Bystrzyca Kłodzka

W wakacjach mogą brać udział dzieci z klas III – V Szkoły Podstawowej uczestniczący w formacji Ruchu Światło-Życie, scholi oraz ministranci. Zaproszenie jest skierowane również do tych, którzy pragną przyłączyć się do tych grup.

Całkowity koszt wyjazdu 850zł** (w opłatach zawierają się: przejazd autokarem, wyżywienie, noclegi wraz z trzema posiłkami, ubezpieczenie, wejściówki do obiektów, cena została obniżona z 890 zł dzięki zbiórkom przeprowadzonym przez młodzież w ciągu roku).

Ramowy program pobytu:

7.00 – Pobudka
7:30 – Msza Święta
8.45 – Śniadanie
9.30 – Wycieczki
15.30 – Powrót
15. 45 – Obiad
16.45 – Spotkania formacyjne w grupach
19.30 – Kolacja
20.00 – Wieczór pogodny, wspólne zabawy
21.30 – Wieczorna toaleta
22.00 – Cisza nocna

Pensjonat w Szczytnej dysponuje pokojami 2-, 3-, 4-osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym, TV, lodówką doskonałą kuchnią oraz rozległym i bezpiecznym terenem rekreacyjnym, świetlicą, boiskiem do siatkówki, basenem letnim oraz ogrodem rekreacyjnym.

O udziale w Wakacjach decyduje kolejność zgłoszenia i wpłata zaliczki 200 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego „kto pierwszy, ten lepszy”. Zgłoszenia u ks. Karola do 30 kwietnia 2018. Wyjazd w dniu 28.07.2018 ok. 7.00, a powrót w dniu 04.08.2018 w godzinach nocnych.

* Proponowane atrakcje są wygórowanym założeniem. W planie przewidziany jest Dzień Sportu, podczas, którego dzieci rywalizują w różnych rozgrywkach sportowych.

** Opłata może ulec zmniejszeniu o ok. 200 zł w momencie pozyskania sponsorów oraz dofinansowania z Ministerstwa Spotu i Turystki oraz Urzędu Miejskiego w Starachowicach.