Home Kamień węgielny

Kamień węgielny

Kaplice w krajobrazie naszej ojczyzny stanowią duchowy GPS – powiedział ks. Infułat Stanisław Pindera podczas uroczystości poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę kaplicy Matki Bożej Niepokalanie Poczętej u zbiegu ulic Jeleniej i Myśliwskiej. We wtorkowy wieczór w miejscu budowy zgromadzili się miejscowi mieszkańcy, Rycerze Kolumba oraz duszpasterze, którzy przy śpiewie Litanii do Matki Bożej modlili się o pomyślność budowy oraz błogosławieństwo. W budowli został wmurowany kamień węgielny a w nim metalowa tuba z informacjami na temat budowy oraz aktualnych informacji o Kościele. Budowa Kaplicy jest inicjatywą jednego z parafian, który pragnie zachować anonimowość, a który pragnie w ten sposób podziękować Matce Najświętszej za otrzymane łaski. Ufamy, że to miejsce będzie dla każdego z nas duchowym GPS-em prowadzącym nasze serca do Chrystusa i Jego Matki. Jesteśmy przekonani, że to święte miejsce, będzie otoczone opieką okolicznych mieszkańców, a kult oddawany Matce Najświętszej nigdy nie ustanie w tej części naszej parafii.