Home Wizyta duszpasterska

Wizyta duszpasterska

W czwartek, 28 grudnia, rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, która nazywamy także „kolędą”. Kapłan raz w roku składa wizytę w każdej katolickiej rodzinie, ponieważ jej celem jest pobłogosławienie naszych mieszkań, wspólna modlitwa i bliższe rozeznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy zatem, aby wspólne spotkania kolędowe zachowały rodzinny i ewangeliczny wymiar. Domownicy powinni oczekiwać duszpasterza, który przybywa w imieniu Chrystusa. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim: świece, krzyż, pismo św., wodę święconą i kropidło, zeszyty do religii dzieci i młodzieży. Niech nasze spotkanie z kapłanem, który przynosi Boże błogosławieństwo będzie wyrazem naszej wiary, także przez poruszanie spraw związanych z życiem religijnym, naszą parafią, a także Kościołem powszechnym. Z kolędą udamy się do wszystkich rodzin, które wyraża swoje zaproszenie przez uchyloną furtkę, a w blokach naklejony na drzwiach obrazek kolędowy lub kartkę z informacją, że przyjmujecie w swoim domu kapłana.

Aktualny plan wizyty duszpasterskiej podawany jest w ogłoszeniach parafialnych. W czasie kolędy nie ma mszy św o godz. 17:00. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Przy wyjściu z kościoła tarasem możemy zabrać wodę święconą. Specjalne pojemniki na wodę święconą są w naszym punkcie caritas.

W minionym roku ukończyliśmy pierwszy etap związany z termoizolacją budynków parafialnych i Kościoła. Jak wiele osób zauważa, potrzebna jest pilnie modernizacja ogrzewania Kościoła. Obecne miejskie ogrzewanie sprawdza się w małych pomieszczeniach jak Kaplica Bożego Miłosierdzia, zakrystia, salki dla dzieci i młodzieży. Jednak świątynia o tak dużej przestrzeni wymaga odpowiednich pieców gazowych i wentylacji. Dlatego po konsultacjach z Radą Parafialną, w nadchodzącym roku chcemy, o ile pozwolą na to środki finansowe, zainstalować odpowiednie piece gazowe, które powinny ogrzać kościół, kaplicę, salki i budynki parafialne. Za każdy „dar serca” złożony z racji wizyty duszpasterskiej, już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”

Kolęda w najbliższym czasie będzie przebiegać następująco:

15.01 – w poniedziałek od godz. 9:00 ul. Pastwiska i Wanacja, od godz. 15:00 ul. Dwernickiego 5;
16.01 – we wtorek od godz. 9:00 ul. Sybiraków, Nurta i Robota, od godz. 15:00 ul. Wysockiego 5, 7, 9, 11, 13, 15 i 17;
17.01 – w środę od godz. 9:00 ul. Myśliwska, od godz. 15:00 ul. Plater;
18.01 – w czwartek od godz. 9:00 ul. Sierakowskiego, Kasztanowa i Grotgera, od godz. 15:00 ul. Lelewela 1, 2, 5;
19.01 – w piątek od godz. 9:00 ul. Ustronie i Chłopickiego, od godz. 15:00 Wysockiego 1 i Dwernickiego 8;
20.01 – w sobotę od godz. 9:00 ul Langiewicza, od godz. 15:00 ul. Romantyczna, Kolorowa i Paderewskiego;

22.01 – w poniedziałek od godz. 15:00 ul. Lelewela 3 i Wysockiego 3 od nr 73 – 96
23.01 – we wtorek od godz. 15:00 ul. Lelewela 7 i Wysockiego 3 od nr 49 – 72
24.01 – w środę od godz. 9:00 ul. Jelenia, od godz. 15:00 ul. Wysockiego 19 i Wysockiego 3 od nr 17 – 48
25.01 – w czwartek od godz. 15:00 ul. Jana Pawła 29 i Wysockiego 3 od nr 97 – 120
26.01 – w piątek od godz. 15:00 ul. Dwernickiego 6 i Wysockiego 3 od nr 1 – 16
27.01 – w sobotę od 9:00 KOLĘDA DODATKOWA i od godz. 15:00 ul. Wysockiego 3 od nr 121 do końca.

Rodziny, które w wyznaczonym terminie nie mogły z różnych powodów przyjąć kapłana w swoim domu z wizytą duszpasterską mogą to uczynić w sobotę 27 I. Bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii.