Home RDW – Kałków

RDW – Kałków

Dzień Wspólnoty jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich członków Ruchu Światło-Życie.W ten sposób dzieci i młodzież przygotowują się do dobrego przeżywania życia, a małżeństwa i rodziny wypraszają dla siebie Boże dary i opiekę Świętej Rodziny. Udział w RDW jest zawsze wyrazem jedności naszego ruchu oraz dojrzałości małżeństw. W adwentowym czasie oczekiwania, w sobotnie przedpołudnie w Sanktuarium MB Bolesnej miał miejsce Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu STARACHOWICE. Po zawiązaniu wspólnoty mieliśmy okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, po nim był czas na zwiedzanie oraz modlitwę osobista. Centralnym punktem RDW była Msza święta której przewodniczył o. Jacek OFMConv a homilę wygłosił moderator rejonu ks. Karol. Po Mszy czekała na nas uczta milosci przygotowana przez sanktuarium. Po niej małżonkowie Domowego Kościoła przed obrazem MB Bolesnej odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie.
Dziękujemy ks. Kustoszowi Zbigniewowi Staniosowi za otwartość i życzliwość! Chwała Panu!