Home Razem świadczą – Celebracja

Razem świadczą – Celebracja

12 maja młodzież naszej parafii zebrała się w Kaplicy Bożego Miłosierdzia na 8. celebracji tego roku formacyjnego, której tematem było świadectwo. Nikt z zebranych nie spodziewał się, że to spotkanie będzie tak wyjątkowe. Po raz pierwszy kazania nie wygłosił ksiądz – jego zadanie przejęli pan Łukasz Hamera i jego żona Renata, którzy są członkami Oazy Rodzin w naszej parafii. Swym świadectwem pokazali nam, że jeśli Bóg jest dla nas najważniejszy, to wszystko inne jest na swoim miejscu. Ich przemówienie nie przypominało tego wygłaszanego zwykle przez kapłana, uzupełniali się wzajemnie, pokazując swą wiarę i miłość małżeńską. Świadectwo to uświadomiło młodzieży, jak piękne jest życie, w którym gości Bóg. Była to duża odmiana, która pozostanie w pamięci słuchaczy na długi czas.

Weronika Szczepanik – II st. ONŻ