Home Ogłoszenia 7 V 2017 r.

Ogłoszenia 7 V 2017 r.

4 niedziela WIELKANOCNA – „A” – 7.05.2017 r.

1. Dziś z racji Niedzieli Dobrego Pasterza zapraszamy na nabożeństwo majowe w intencji dobrych powołań kapłańskich i zakonnych. Natomiast przed świątynią zachęcamy, aby złożyć swój „dar serca” na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
  2. W przyszłą niedziele dzieci klas III na mszy św. o godz. 12:30 przeżywać będą I Komunię Św. Próba dzieci w poniedziałek i środę o godz. 15.45. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 9:00, dlatego na sobotę dzieci przynoszą świecę ze swojego chrztu.
  3. Odmawiajcie codziennie Różaniec” – te słowa wypowiedziała dokładnie 100 lat temu Matka Boża, podczas objawień w Fatimie, do trojga pastuszków: Hiacynty, Franciszka i Łucji. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie w sobotę, które wyjątkowo rozpocznie się Mszą Świętą o MB Fatimskiej o godz. 18.00 (nie wg formularza niedzielnego) i procesją ze świecami wokół świątyni.
  4. Z racji też rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, organizujemy w dniach od 7-14 XI samolotową Pielgrzymkę do Fatimy i grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. Szczegółowy program jest wyłożony na stoliku pod chórem i umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii.
  5. Zapraszamy do udziału w X pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Krzyża Świętego pod hasłem tego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Wymarsz spod kościoła 10 VI o godz. 6:00, powrót autokarami około godz. 18:00. Zapisy od przyszłej niedzieli w zakrystii.
  6. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego przeżywać będziemy w naszej parafii Wizytację Kanoniczną. Ksiądz Biskup przybędzie do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. Rozpocznie się ona w sobotę 20 maja na mszy św o godz. 18:00. Bezpośrednio po mszy odbędzie się spotkanie z wszystkimi grupami parafialnymi.
    W niedziele 21 V, Ks. Biskup wygłosi homilię na każdej mszy św., a o godz. 12:30 udzieli sakramentu Bierzmowania. Natomiast w poniedziałek 22 V odwiedzi Szkołę Podstawową i Gimnazjum i spotka się z nauczycielami.
  7. Gorąco zapraszamy dzieci z klas od III – V do udziału w Wakacyjnej Oazie Parafialnej, która odbędzie się w dniach 5-12 sierpnia w Kotlinie Kłodzkiej. Więcej informacji na stronie internetowej oraz u ks. Karola.
  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:
    •  o religijności osób pielgrzymujących do Medjugorie;
    • o katolikach w Nepalu i historii misjonarzy z najwyżej położonego państwa świata.
  9. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w poniedziałek – św. Stanisława b i m.
  10. W naszym punkcie parafialnym możemy nabyć pierwszy w Polsce przewodnik po egzorcyzmach i walce z demonami.
  11. Dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Świętej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię, ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła oraz stułę i bieliznę kielichową. Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy rodzicom dzieci przeżywających w tym roku I Komunię św.