Home Celebracja – Kościół

Celebracja – Kościół

„Pragnę opisać mój Kościół…” W ramach Rekolekcji Adwentowych jak co miesiąc w Kaplicy Miłosierdzia miała miejsce Celebracja Słowa Bożego. Tym razem przedmiotem zainteresowania i refleksji był Kościół, a przewodnikiem stał się ks. rekolekcjonista Michał Szeląg.
Kościół wspólnota pielgrzymującego ludu Bożego, zjednoczona z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym jest jedynym środowiskiem życia, w którym może rozwijać się Nowy Człowiek; chcę wrastać coraz głębiej w tę braterską wspólnotę poprzez żywą komórkę małej grupy w ramach Kościoła lokalnego, który jest znakiem i urzeczywistnieniem Kościoła Powszechnego.