Home 3 ndz Wielkiego Postu

3 ndz Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu:
    – codziennie na Różaniec o godz. 17:30;
    – także codziennie bezpośrednio po mszy św od godz. 18:30 – 20:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu;
    – w piątek o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa, dla dzieci młodzieży i dorosłych, którą poprowadzi Oaza;
    – w niedzielę o godz. 17.15 – Gorzkie Żale, przed którymi możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego.
  2. Od 2-8 IV przeżywać będziemy Misje Parafialne, które poprowadzą Ojcowie Franciszkanie. Dziś przed kościołem ministranci rozdają dokładny program misji. W swoich modlitwach polecajmy Misjonarzy Panu Bogu i upraszajmy dla nich Dary Ducha Świętego, a dla nas serca gotowe na przyjęcie Słowa Bożego.
  3. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie KŻR: św. Antoniego i MB Fatimskiej w sali pod kościołem, natomiast w sobotę o godz. 16.00 swoje spotkanie będą miały: Koło św. Anny i MB Częstochowskiej.
  4. Także dziś o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sali pod kościołem. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia.
  5. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 6:30, 17:00 i 18:00.
  6. W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz dzień świętości życia. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu zachęcamy do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI dziecka poczętego. Dar Życia jest zaraz po miłości Boga największym darem dla ludzi. Duchowa Adopcja jest to zaproszenie do współpracy z Bogiem w obronie życia, szczególnie w tym czasie gdy jest ono tak zagrożone, poprzez codzienną modlitwę dziesiątką Różańca przez 9 miesięcy w intencji dziecka i jego rodziców. Po raz pierwszy możemy złożyć uroczyste przyrzeczenia podjęcia Duchowej Adopcji podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Pod chórem zostały wyłożone formularze duchowej adopcji. Więcej informacji u ks. Karola i na stronie internetowej.
  7. W punkcie caritas są już palmy i kartki świąteczne z których dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.
  8. Możemy jeszcze zapisywać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Szczegółowe informacje na stronie parafii oraz na plakatach.
  9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Pustowójtówny 1 i 3 za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i ofiarę 150 zł na potrzeby parafii. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 24 maja o godz. 18.00. Troskę o świątynię powierzamy teraz wierzącym rodzinom z ul. Dwernickiego 5.
  10. W nowym numerze Gościa niedzielnego:
    ■ podpisz się w obronie rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci.
    ■ o tym, że dla chrześcijanina terenem misyjnym jest sąsiad z ulicy;
    ■ oraz o tym, że tylko Kościół jest dziś w stanie zorganizować skuteczną pomoc dla ofiar wojny w Syrii.
    W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU”:
    ■ skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną oraz wszystko o tym na czym polega jałmużna;
    ■ jak dzisiaj żyją dzieci w Aleppo i jak można im pomóc;